Aktualności

Dodatkowe środki z budżetu dla mazowieckich szpitali

2018.03.28 15:30 , aktualizacja: 2018.03.29 11:10
Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Za stołem Przewodniczący Sejmiku...
Przemawia na mównicy Marszałek Adam Struzik,...

W sumie ponad 15,7 mln zł zostanie przeznaczonych na zakup sprzętu i prace remontowe w jednostkach ochrony zdrowia.

 

Dla dobra pacjentów

– Staramy się na bieżąco monitorować potrzeby naszych jednostek i w miarę możliwości przekazywać im środki na potrzebne remonty czy zakup sprzętu. Ten rok jest wyjątkowy pod względem inwestycji na Mazowszu. Przeznaczymy na nie ponad 1 mld zł. Poza tym wsparcie kierujemy również do mazowieckich gmin i powiatów – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Radości nie kryje odpowiedzialna za mazowieckie szpitale członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

– Po raz kolejny udało nam się wygospodarować dodatkowe środki dla naszych szpitali. To bardzo ważne wsparcie, które tak naprawdę najbardziej służy naszym pacjentom – podkreśla.

 

 

Podział funduszy

Szpital wojewódzki w Płocku otrzyma przeszło 1,2 mln zł na kontynuację modernizacji oddziału ginekologiczno-położniczego i zakup wyposażenia. Mazowiecki Szpital w Siedlcach dofinansowanie w wysokości ponad 5,5 mln zł przeznaczy na zakup sprzętu i aparatury medycznej na potrzeby terapii natychmiastowej SOR (ponad 3,8 mln zł) oraz budowę systemu zasilania w energię elektryczną i ciepło technologiczne (ok. 1,7 mln zł). Kolejne środki trafią do szpitala kolejowego w Pruszkowie, który wyda ponad 3,6 mln zł na przebudowę oddziału chorób wewnętrznych oraz ponad 586 tys. zł na zakup sprzętu i aparatury medycznej dla pracowni echokardiografii i spirometrii. Środki trafią także siedleckiego Meditransu, który otrzyma 945 tys. zł na rozbudowę i nadbudowę oraz zmianę sposobu użytkowania poddasza i piwnic budynku głównego.

 

Liczba wyświetleń: 373

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.