Aktualności

Nowe skrzyżowanie w Lipce

2018.03.29 15:15 , aktualizacja: 2018.04.05 10:55
Autor: oprac. WKZ, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska
zmodernizowane skrzyzowanie. Widać nowy chodnik, zatokę autobusową i lewoskręt Zmodernizowane skrzyzowanie...
skrzyżowanie w Lipce. Widać zabezpieczone przejścia dla pieszych Zabezpieczone przejścia dla...

Skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 634 z drogą powiatową w miejscowości Lipka (gm. Klembów) przeszło modernizację. W uroczystym otwarciu udział wziął marszałek Adam Struzik oraz radna województwa Bożena Żelazowska.

 

Przede wszystkim funkcjonalne

Nowe chodniki, zatoki autobusowe, a także kanalizacja deszczowa – mieszkańcy mogą już cieszyć się z funkcjonalnego skrzyżowania, które na pewno poprawi przejezdność i bezpieczeństwo podróżowania środkami komunikacji.  Dodatkowo wyznaczono też lewoskręt. Koszt inwestycji to ponad 1,3 mln zł. Środki na ten cel przeznaczył samorząd Mazowsza, a inwestycję zrealizował Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich przy współpracy z gminą Klembów.

 – Dla samorządu województwa bardzo ważne jest, by mieszkańcy mogli sprawnie i bezpiecznie podróżować po mazowieckich drogach. Spójne skomunikowanie się ma istotne znaczenie także dla przyszłości Mazowsza – gwarantuje rozwój gospodarczy i znacznie wpływa na poprawę jakości życia mieszkańców. Gratuluję realizacji tej bardzo ważnej inwestycji – zauważył marszałek Adam Struzik.

Marszałek Adam Struzik i radna Bożena Żelazowska spotkali się też ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Klembowie. Jednostka w ub.r. otrzymała 327 tys. zł z RPO WM 2014–2020 na zakup nowego bojowego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

 

Liczba wyświetleń: 362

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.