Aktualności

„Parkuj i jedź” dla każdego

2018.03.29 15:10 , aktualizacja: 2018.04.05 10:55

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Na zdjęciu widać wjeżdżający na parking samochód Parking "Parkuj i jedź" w...

Od świątecznej niedzieli za darmo zostawimy auto lub rower na 9 parkingach w pobliżu stacji i przystanków kolejowych Kolei Mazowieckich. Dotyczy to parkingów w Błoniach, Brwinowie, Celestynowie, Mińsku Mazowieckim, Ożarowie Mazowieckim, Radomiu, Siedlcach, Teresinie i Żyrardowie.

 

Do tej pory można tam było zaparkować auto czy rower tylko za okazaniem specjalnego biletu parkingowego, teraz nie będzie już takiej konieczności. Dodatkowo, parkingi będą ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców przez całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. Będzie można z nich skorzystać np. w drodze na zakupy czy do kina. Obiekty nie będą jednak, jak dotychczas, strzeżone.

 

Skąd zmiany?

Decyzja ta to odpowiedź na głosy mieszkańców i pasażerów Kolei Mazowieckich, ale też potrzeby samorządów lokalnych.

– Chcemy, aby parkingi były w stu procentach wykorzystywane. Tymczasem dla części kierowców nawet niska opłata jest przeszkodą. Dlatego zlikwidowaliśmy tę barierę – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Liczba wyświetleń: 452

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.