Aktualności

Będzie bezpieczniej w gminie Repki

2018.04.16 12:40 , aktualizacja: 2018.04.16 15:31

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska zwraca się do zgromadzonych strażaków i mieszkańców. W tle nowy samochód Wicemarszałek Janina Ewa...
  • Droga łączy się z DK 62 Połączenie drogi gruntowej...
  • Druhowie prezentują otrzymany aparat ochrony dróg oddechowych Ochotnicy prezentują...
  • Przed remizą strażacką ochotnicy ze Szkop stoją w szeregu. Z lewej strony stoją poczty sztandarowe a z prawej nowe auto Ochotnicy z Szkop i poczty...
  • W tle mieszkańcy Szkop Wicemarszałek Janina Ewa...

Nowa droga w Wierzbicach Górnych i samochód ratowniczo-gaśniczy jednostki OSP w Szkopach poprawią bezpieczeństwo w gminie Repki. Uroczyste przekazanie wozu i oddanie do użytku drogi było okazją do spotkania wicemarszałek Janiny Ewy Orzełowskiej z mieszkańcami.

 

Komfortowa droga

Mieszkańcy Wierzbic Górnych doczekali się nowej drogi która łączy się z drogą krajową Nr 62. Gruntowa droga została przebudowana na ponad 2 km odcinku. W ramach prac wykonano nową podbudowę i nawierzchnię bitumiczną. Zostały wykopane rowy odwadniające i przepusty. Droga zyskała utwardzone pobocza, zjazdy i oznakowanie pionowe. Całkowita wartość inwestycji to przeszło 730 tys. zł. Gmina Repki otrzymała 150 tys. zł dofinasowanie z budżetu województwa ze środków związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych. Zrealizowana inwestycja ma nie tylko służyć rolnikom, ale przede wszystkim umożliwi dojazd do gospodarstw.

 

Nowe auto strażaków z OSP Szkopy

Jednostka OSP Szkopy może obecnie poszczycić się jednym z najnowocześniejszych wozów ratowniczo-gaśniczych. Jest to w pełni wyposażony średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki MAN-TGM w układzie napędowym 4x4 z przekładnią rozdzielczą z możliwością wyboru przełożeń szosowych i terenowych, silnikiem o mocy 210 kW, spełniającym wymagania EURO 6, wyposażonym w kompaktowy system oczyszczania spalin. Samochód ma autopompę dwuzakresową, zbiornik wody o pojemności 3,5 m3, wysokociśnieniową linię szybkiego natarcia zakończoną prowadnicą wodno-pianową. Dotychczas używany wóz bojowy GBA 2,5/16 na podwoziu Stara-200 został przekazany strażakom z OSP Sawice.

Koszt nowego auta to ponad 760 tys. zł. A dofinansowanie w ramach Programu „OSP 2017” wyniosło 100 tys. zł. Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska przekazała strażakom również dwa aparaty ochrony dróg oddechowych.

 

 – Bardzo cieszę się, że dzięki środkom z budżetu województwa mazowieckiego mogliśmy wesprzeć te tak bardzo potrzebne inwestycje. Nowa droga poprawi komfort codziennego życia i ułatwi dojazd do pól rolnikom, a nowy samochód ratowniczo-pożarniczy pomoże druhom z OSP Szkopy w udzielaniu pomocy na drogach i w gaszeniu pożarów – zaznaczyła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

Liczba wyświetleń: 513

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.