Aktualności

Płońskie szkoły i przedszkole zaoszczędzą energię

2018.04.16 12:55 , aktualizacja: 2018.04.16 13:07

Autor: opr. na podst. mat. Biura Prasowego, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

cztery osoby stoją, 2 z nich trzymają w ręku symboliczny duży czek z wpisaną kwotą dofinansowania dla Płońska Marszałek Adam Struzik,...
infografika przedstawia budynekoraz na oddzielnej podziałce oznaczenia klas energetycznych od A do G źródło: pixabay.com

Ponad 3,8 mln zł dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020 trafi do trzech szkół oraz przedszkola w Płońsku.

 

Umowy w tej sprawie podpisali dziś marszałek Adam Struzik, burmistrz Płońska Andrzej Józef Pietrasik oraz skarbnik gminy Janina Lusawa.

 

Będą efektywni… energetycznie

Termomodernizację przejdą szkoły podstawowe nr 2, 3 i 4 oraz przedszkole nr 1. Dotyczy to w szczególności dachów i stropodachów, ścian i podłóg. Obiekty będą ocieplone. Zamontowane będą nowe okna i drzwi zewnętrzne. Istniejące oświetlenie zostanie zastąpione nowoczesnym energooszczędnym oświetleniem LED. W każdym budynku zmodernizowane będą systemy – grzewcze i ciepłej wody użytkowej. W budynku Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Szkolnej powstanie centrala pogodowa rejestrująca warunki pogodowe. Przewidziano także wymianę węzła ciepłowniczego na nowy kompaktowy dwufunkcyjny, a w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Grunwaldzkiej – na jednofunkcyjny. W budynkach zastosowane będą instalacje fotowoltaiczne (OZE). Zamontowane też będą zawory sterowane przez cyfrowy regulator węzła z kompensacją pogodową.

 

– Promowanie gospodarki niskoemisyjnej to jeden z głównych obszarów wsparcia w perspektywie finansowej do 2020. Wybierając ekologiczną energię, inwestujemy w naszą przyszłość. Cieszę się, że również Płońsk sięgnął po nowoczesne i przyjazne środowisku rozwiązania – zaznaczył marszałek Adam Struzik.

 

Realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia efektywności energetycznej budynków, poprawi ich bilans cieplny i obniży koszty funkcjonowania.

 

Liczba wyświetleń: 419

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.