Aktualności

Ekologicznie w gminie Wiśniew

2018.04.16 12:45 , aktualizacja: 2018.04.17 11:11

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Wicemarszałek Jania Ewa Orzełowska i członek Zarządu Elżbieta Lanc siedzą przy stole, składają podpisy na umowie Wicemarszałek Jania Ewa...
  • solary źródło: pixabay.com
  • siedzem osób ztoi w rzędzie, trzymają symboliczny czek opiewajacy na kwotę 1,3 mln zł Gmina Wiśniew (powiat...

Decyzją zarządu województwa mazowieckiego gmina Wiśniew (powiat siedlecki) otrzyma ponad 1,3 mln zł dofinansowania w ramach w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020 na termomodernizację budynku użyteczności publicznej. Realizacja projektu pozwoli na zwiększenie efektywności energetycznej budynku i na ograniczenie emisji szkodliwych gazów i pyłów.

 

Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz wójt gminy Wiśniew Krzysztof Kruszczuk.

 

– Cieszę się, że samorządy coraz chętniej sięgają po alternatywne źródła pozyskiwania energii. Takie rozwiązania to same korzyści, nie tylko finansowe, ale także środowiskowe – podkreśliła wicemarszałek Jania Ewa Orzełowska.

Jakie prace?

Roboty budowlane obejmą m.in.: wymianę dachu, ocieplenie i izolację przeciwwilgociową budynku, wymianę okien i drzwi zewnętrznych, przebudowę systemu grzewczego, w tym wymianę pieca gazowego i instalacji CO oraz przebudowę systemów wentylacji. W obiekcie pojawią się automatyka pogodowa i systemy sterowania temperaturą ogrzewania. W całym budynku wymienione będzie oświetlenie na energooszczędne, a na dachu zostaną zamontowane ogniwa fotowoltaiczne.

 

– Sięganie po rozwiązania energooszczędne sprawia, że do atmosfery przedostaje się mniej szkodliwych substancji – zaznaczyła członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

 

Liczba wyświetleń: 279

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.