Aktualności

Tor Modlin już otwarty!

2018.04.25 09:15 , aktualizacja: 2018.04.26 14:07

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Krzysztof Jordan, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

 • W tle trybuny Pokaz jazdy ciężarówek
 • Uczestnicy uroczystości
 • Na drugim planie dwa samochody po zderzeniu Tor wyścigowy
 • Samochód podczas jazdy
 • Samochód na torze...
 • Uszkodzony samochód na torze Pokaz driftu
 • Kierowca wykonuje akrobacje na motocyklu Pokaz motocyklowy
 • Na scenie przemawia Marszałek Adam Struzik Rozpoczęcie uroczystości
 • Przemawia Sekretarz województwa, Dyrektor UMWM Waldemar Kuliński Uroczystość otwarcie toru
 • Cztery samochody do driftu, w tle dwie ciężarówki Pokaz samochodów
 • Na scenie pięcioosobowy zespół rockowy Występ Piotra Cugowskiego
 • Za kierownicą Leszek Kuzaj Samochód na torze
 • Na pierwszym planie sportowy samochód Publiczność ogląda...

Na Torze Modlin młodzi kierowcy zdobędą nowe umiejętności, a ci, którzy dłużej już jeżdżą mają szansę popracować nad swoją techniką jazdy.

 

W oficjalnym otwarciu obiektu uczestniczyli m. in. marszałek Adam Struzik i sekretarz województwa – dyrektor UMWM Waldemar Kuliński.

 

Przede wszystkim bezpieczeństwo

W pierwszym półroczu 2017 r. na Mazowszu wydano ponad 20 tys. praw jazdy. To ponad cztery razy więcej niż w analogicznym okresie w województwie lubuskim. W sumie w tym czasie w całym kraju uprawnienia do kierowania pojazdami uzyskało ponad 200 tys. osób. Nie zawsze zdanie egzaminu i otrzymanie dokumentu idą w parze z wypracowaną techniką jazdy. Dla miłośników jazdy samochodem, ale też dla tych, którzy chcą jeszcze pracować nad swoimi umiejętnościami powstał Tor Modlin. Działalność ośrodka ma się koncentrować na poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego m.in. przez działania edukacyjne czy specjalistyczne szkolenia oraz jazdy doszkalające.

 

– Tor Modlin to kolejny element aktywnie kreowanej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego polityki bezpieczeństwa na naszych drogach. Ciągle chodziło nam po głowie, że jest potrzebny bardzo nowoczesny ośrodek, w którym kierowcy będą mogli doskonalić się w niełatwej przecież sztuce prowadzenia samochodu. I to zarówno ci początkujący, jak i zawodowi. Dzisiaj oddajemy im do dyspozycji Tor Modlin. Oddajemy z nadzieją, że będzie to atrakcyjne miejsce spędzenia czasu i połączenia przyjemnego z pożytecznym – podkreśla Adam Struzik.

 

– Kiedy kilka lat temu kilku kolegom z urzędu marszałkowskiego przedstawiłem pomysł budowy takiego miejsca, to patrząc na błysk w ich oczach, wiedziałem, że to musi się udać. I dziś mamy przyjemność otworzyć profesjonalny, najnowocześniejszy ośrodek tego typu w tej części Europy. Miejsce, gdzie kierowcy będą mogli sprawdzać swoje umiejętności, ale też przypomnieć sobie prawa fizyki – zapowiedział Waldemar Kuliński. – Tor Modlin to kolejna inwestycja w bezpieczeństwo. Uzupełnia nasze dotychczasowe akcje: „Bezpieczna droga do szkoły” i „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. W tym obszarze – propagowaniu bezpiecznych zachowań na drodze – samorząd województwa jest liderem – dodał.

 

Nowoczesny obiekt

Położony 36 km od centrum Warszawy, w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego Modlin, ośrodek powstał dla osób, dla których pojazd jest czymś więcej, niż tylko narzędziem do przemieszczania się. Kierowcy mogą doskonalić swoje umiejętności na dwóch torach – szkoleniowym i sportowo-treningowym. Na tym pierwszym kierowcy sprawdzą swoją technikę jazdy na trzech płytach poślizgowych wyposażonych w kurtyny wodne czy wzniesienia z 10 proc. nachyleniem. Również motocykliści znajdą coś dla siebie. Z myślą o nich przygotowano plac o wymiarach 37x130 m. Na jego powierzchni zarysowane są moduły treningowe typowe dla takich pojazdów – koła, slalomy czy ciasne zakręty. Z kolei na miłośników samochodów terenowych czeka tor ziemny. Luźna nawierzchnia i przeszkody to idealne warunki do przetestowania „terenówek”, quadów czy suv-ów.

 

Drugi tor – sportowo-treningowy ma długość ok. 1,4 km. Charakteryzują go kręte trasy o różnych stopniach trudności, wymagające jazdy precyzyjnej, ale też pozwalające na osiąganie wysokich prędkości. Świetna nawierzchnia zapewnia doskonałą przyczepność. Na kierowców na tym torze czeka aż 13 technicznych zakrętów.

 

Dla każdego

Oferta Toru Modlin to propozycje zarówno dla firm, jak i osób prywatnych. Zajęcia obejmują kursy bezpiecznej jazdy o różnym stopniu zaawansowania, szkolenia jazdy ekonomicznej i defensywnej, a także swobodne treningi jazdy sportowej. Goście ośrodka mają do dyspozycji nowoczesną infrastrukturę: dwa niezależne od siebie tory; pięć modułów treningowych z czterema płytami poślizgowymi, szarpakiem oraz mokrymi i suchymi przeszkodami; wielofunkcyjny budynek z salami konferencyjnymi i szkoleniowymi, krytą trybuną i miejscami siedzącymi dla 150 osób, tarasami widokowymi; telebim; centrum konferencyjne zlokalizowane w XIX-wiecznym składzie amunicji. Wszystkie szkolenia odbywają się pod nadzorem znakomitych, doświadczonych instruktorów. Ośrodek to również miejsce doskonale nadające się do organizacji różnego rodzaju eventów, takich jak zawody sportowe, prezentacje, imprezy integracyjne.

 

Pod znakomitym patronatem

Ambasadorem ośrodka został Leszek Kuzaj, jeden z najbardziej doświadczonych i utytułowanych polskich kierowców rajdowych.

 

– Jestem zaszczycony, że mogę pracować z tak świetnym zespołem ludzi i zarazem być ambasadorem Toru Modlin. To wspaniały, nowoczesny i wielofunkcyjny obiekt. Głęboko wierzę, że w niedługim czasie nasz ośrodek zostanie numerem jeden wśród centrów szkoleniowych tego typu w Polsce – mówi czterokrotny rajdowy mistrz Polski. – Robimy wszystko, by w każdej dziedzinie zapewnić najwyższe standardy. Chcemy, żeby było tak zarówno jeśli chodzi o instruktorów, szkolenia, bezpieczeństwo na obu torach, ale również zapewnianie gościom wrażeń i pozytywnych emocji – zapewnia Leszek Kuzaj. –Tak jak podczas mojej kariery kierowcy rajdowego, kiedy zawsze dążyłem do zwycięstwa, teraz też liczę, że wyjątkowy system naszych szkoleń przyniesie nam sukces – dodaje ambasador ośrodka.

 

Z okazji oficjalnego otwarcia gospodarze obiektu przygotowali emocjonujące moto show, będące połączeniem imprezy motoryzacyjnej i koncertu. Na torze można było oglądać pokazy driftu i akrobacji motocyklowej, a na scenie występował Piotr Cugowski.

Liczba wyświetleń: 856

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.