Aktualności

4 mln zł z budżetu Mazowsza na organizację imprez kulturalnych i turystycznych

2018.05.02 09:00 , aktualizacja: 2018.05.02 09:13
Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Orszak weselny w strojach ludowych wychodzi z kościoła Inscenizacja kurpiowskiego...

Właśnie rozstrzygnięto dwa konkursy dla organizacji pozarządowych. W obszarze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego do podziału było 2,6 mln zł. W konkursie w zakresie turystyki i krajoznawstwa – 1,4 mln zł. Łącznie do organizacji pozarządowych trafi 4 mln zł. Środki te zostaną przeznaczone na organizację 235 projektów kulturalnych i turystycznych.

 

Projektów jest wiele…

Na Mazowszu aktywnie działa najwięcej zarejestrowanych stowarzyszeń i fundacji, niemal 23 tys., więc konkurencja w pozyskaniu środków finansowych była bardzo duża. W sumie do obu konkursów samorządu Mazowsza zgłoszono 668 projektów.

 

W konkursie dla organizacji pozarządowych w obszarze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego dofinansowanie przyznano na realizację 166 przedsięwzięć. W drugim konkursie do dofinansowania wyłoniono 69 projektów. Wśród inicjatyw, którym przyznano środki znalazły się m.in.: komiks, festiwal muzyczny, przegląd zespołów artystycznych, Kurpiowska Biesiada Weselna, mural, festyn, piknik historyczny, rajd rowerowy.

 

… i są bardzo różnorodne

– W trzecim sektorze działają ludzie, którym zależy na rozwoju ich otoczenia – przypomina wicemarszałek Wiesław Raboszuk. – Zgłoszone do konkursów projekty są bardzo różnorodne, a przy tym akcentują ważny jubileusz, jakim jest setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Warto sięgać po te środki,  zgłaszać swoje pomysły i projekty, które potrafią integrować mieszkańców regionu i łączyć pokolenia. Niektóre z wydarzeń są już cykliczne, co świadczy o tym, że cieszą się zainteresowaniem mieszkańców.

 

 

 

 

Pliki do pobrania

Rozmiar: 283 kB, Liczba pobrań: 618, Adobe Acrobat Document

Liczba wyświetleń: 575

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.