Aktualności

Wsparcie unijne dla szpitala w Wyszkowie

2018.05.02 15:10 , aktualizacja: 2018.05.04 11:29

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Dyrektor szpitala i marszałek trzymają symboliczny czek Symboliczny czek już...
  • a oficjalnym stołem umowę podpisują marszałek Adam Struzik i dyrektor szpitala Cecylia Domżała Umowę podpisali marszałek...
  • Przemawia ordynator oddziału kardiologicznego Waldemar Chełstowski, ubrany jest w biały fartuch Przemawia ordynator...
  • Na przygotowanym stole leżą, umowy, długopisy. Widać też proporczyk z orłem białym Umowy czekają na podpisy,...

Już niebawem Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie będzie mógł przejść modernizację. Dofinansowanie umożliwi też zakup nowego sprzętu i wyposażenia medycznego. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma ponad 5,3 mln zł w ramach RPO WM 2014–2020. Umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik i Cecylia Domżała – dyrektor szpitala.

 

Dobra wiadomość dla pacjentów

Otrzymane wsparcie pozwoli na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów kardiologicznego i wewnętrznego, które świadczą usługi onkologiczne. Będą to m.in.: aparat EKG, respiratory, defibrylatory, aparaty do hemofiltracji, monitory wielofunkcyjne wyposażone w dwukanałowy EKG, aparaty echokardiograficzne, stymulatory zewnętrzne, a także spirometria, gastroskop i kolonoskop. Poza tym zakupione zostanie wyposażenie medyczne, tj. łóżka szpitalne, panele i zestawy nadłóżkowe, myjki, dezynfektory, stoły opatrunkowe oraz lampy operacyjno-zabiegowe.

– Zdaję sobie sprawę, jak bardzo potrzebne są inwestycje, które usprawniają i przyśpieszają dostęp do specjalistycznych badań. Wierzę, że nowoczesny sprzęt, który zostanie zakupiony do wyszkowskiego szpitala sprawi, że z usług placówki skorzysta więcej potrzebujących pomocy, a przebywający tu pacjenci szybciej będą nabierać sił – powiedział marszałek Adam Struzik.

Realizacja projektu poprawi dostęp pacjentów do nowoczesnych świadczeń specjalistycznych, diagnostycznych oraz leczniczych. Wymiana sprzętu na nowy pozwoli na skrócenie czasu leczenia pacjenta, a także poprawi szybkość i precyzję wykonywanych badań. Ponadto zakup nowoczesnego sprzętu umożliwi prowadzenie, przy współpracy z innymi podmiotami leczniczymi, opieki koordynowanej zapewniającej jej ciągłość i kompleksowość.

 

Niezbędny remont

Zakup nowoczesnej aparatury oraz wyposażenia medycznego wymaga modernizacji i przystosowania oddziałów do instalacji i wykorzystania tego nowego sprzętu. Dlatego otrzymane dofinansowanie placówka przeznaczy także na remont trzykondygnacyjnego budynku, w którym znajduje się oddział kardiologiczny i oddział chorób wewnętrznych. W obiekcie wykonane zostaną prace budowlano-remontowe oraz nowe instalacje elektryczna, teletechniczna, gazów medycznych, wodno-kanalizacyjna, centralnego ogrzewania i wentylacji mechanicznej.

 

Liczba wyświetleń: 563

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.