Aktualności

Strażacy z Gąbina mają nowy wóz

2018.05.07 10:40 , aktualizacja: 2018.05.07 11:53

Autor: Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • ciężki samochód tratowniczo-gaśniczy Nowy samochód strażacki dla...
  • marszałek Adam Struzik wręcza medlae pamiątkowe strażakom i burmistrzowi Gąbina Medale pamiątkowe Pro...
  • stoją w rzędzie marszałek Adam Struzik i drugowie wyróżnieni medalami Medale i dyplomy w rękach,...
  • strażacy ze sztandartem w dłoniach z drodze na gąbińską starówkę W drodze na uroczystość...
  • w rzędzie stoją strażacy przed uroczystym zawieszeniem flagi na maszcie Strażacy OSP Gąbin swoją...
  • marszałek pisze życzeniqa w księdze pamiątkowej Wpis do księgi pamiątkowej...
  • młodzi mieszkańcy Gąbina w strojach strażackich Przyszłość, także ta...

W dzień św. Floriana, świętuje strażacka brać – zarówno ochotnicy (OSP), jak i formacja zawodowa (PSP). Gąbińscy druhowie na co dzień, często z narażeniem własnego życia, niosą pomoc, gdy żywioł ognia, wody albo inne niebezpieczeństwo zagraża ludziom czy ich mieniu. Swoją służbę niezmiennie traktują jako zaszczyt i honor. Na nich zawsze można liczyć. Dzięki nowemu sprzętowi, jaki trafił do jednostki, będą jeszcze sprawniej prowadzić akcje ratownicze.

 

Jednostki OSP zajmują w historii polskich miast i wsi szczególne miejsce. Tworzyli je z pełnym zaangażowaniem sami mieszkańcy, wyposażając druhów w umundurowanie i sprzęt gaśniczy. Zadania, jakich się podejmują się strażacy-ochotnicy, są bardzo trudne i ryzykowne. Pokonują oni strach i z narażeniem własnego zdrowia oraz życia niosą pomoc, gdy żywioł ognia, wody albo inne niebezpieczeństwo zagraża ludziom lub ich mieniu.

 

Kluczyki wręczone

Oprócz ludzkich rąk i odwagi, także specjalistyczny sprzęt jest niezbędny, by sprawnie prowadzić akcje ratownicze. Adam – takie imię otrzymał nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, który uroczyście przyjęto do służby w Ochotniczej Straży Pożarnej w Gąbinie. Zakup pojazdu wraz z podstawowym wyposażeniem dofinansowano kwotą w wysokości 100 tys. zł. w ramach Samorządowego Programu Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych „OSP 2016–2017”.

 

Zaangażowanie docenione

Współcześni druhowie są spadkobiercami wartości, które przez lata, nawet mimo niesprzyjających czasów, pozwalały pielęgnować tożsamość małych ojczyzn i umacniać poczucie jedności ich mieszkańców. Ich bohaterska postawa, poświęcenie oraz skuteczne działania spotykają się zawsze z wielkim szacunkiem i uznaniem. Marszałek Adam Struzik wyróżnił 4 osoby, które wniosły istotny wkład w rozwój jednostki w Gąbinie, a także z pełnym zaangażowaniem pełnią czynną służbę na rzecz innych. Medale Pamiątkowe „Pro Masovia” trafiły do 3 druhów – Waldemara Zawadzkiego (prezes OSP w Gąbinie), Damiana Zawadzkiego (strażak-ratownik PSP w Płocku, członek orkiestry dętej OSP Gąbin), Grzegorza Puternickiego (zajmuje się szeroko pojętą mechaniką samochodów ciężarowych) oraz Burmistrza Miasta i Gminy Gąbin Krzysztofa Jadczaka za dotychczasowe działania na rzecz lokalnej wspólnoty w obszarze bezpieczeństwa.

 

 – Inwestowanie w bardzo dobry i sprawny sprzęt, który pozwala szybko reagować w chwili zagrożenia i skutecznie prowadzić wszystkie akcje ratownicze, jest priorytetem dla samorządu Mazowsza. Cieszę się, że po raz kolejny mogliśmy pomóc. Gratuluję realizacji tej niezwykle ważnej społecznie inwestycji. Dziękuję też wszystkim druhom za trud, zaangażowanie i sprawnie przeprowadzane interwencje. Wierzę, że Święty Florian będzie zawsze nad Wami czuwał i wspierał Waszą niezłomność – podkreślił marszałek Adam Struzik.

Liczba wyświetleń: 605

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.