Aktualności

Diamentowe i złote jubileusze w gminie Grębków

2018.05.10 10:25 , aktualizacja: 2018.05.14 12:15

Autor: Dagmara Jaworska (OR), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Obrączki – dowód przysięgi małżeńskiej złożonej wiele lat temu źródło: pixabay.com
Członek zarządu Elżbieta Lanc przypina jubilatce medal za długotrwałe pożycie małżeńskie Członek zarządu Elżbieta...

Jubilaci spędzili razem co najmniej 50 lat. Medale z okazji złotych godów otrzymało 20 par. Diamentowe gody (60-lecie zawarcia małżeństwa) świętowało 8 par. Takie rocznice to prawdziwy powód do dumy dla mieszkańców gminy Grębków (powiat węgrowski).

 

Jak pisał polski poeta Konstanty Ildefons Gałczyński „Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie".


Łzy wzruszenia

Medale jubilatom, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wręczyli – członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, wójt gminy Grębków Bogdan Doliński i przewodniczący rady gminy Ireneusz Kowalski.

Uroczystości, która odbyła się w Sali OSP Grębków, towarzyszyło mnóstwo emocji. Wzruszeni małżonkowie dzielili się swoimi wspomnieniami i receptą na zgodne, wspólne życie w miłości. Wzorowe żony i mężowie z dumą opowiadali o znaczeniu dobrego przykładu, który dają młodym rodzinom, w tym swoim dzieciom, wnuczętom i prawnuczętom.

– Każda rocznica ślubu jest wyjątkowym świętem. Dwoje najbliższych ludzi dzieli radość z okazji kolejnego roku szczęśliwego pożycia małżeńskiego. Ten niezwykły dzień jest nagrodą za to, że wytrwaliście w miłości i byliście wierni złożonej wiele lat temu przysiędze. Zapisaliście piękną kartę w historii swoich rodzin. Aby dotrwać razem do tak pięknego jubileuszu potrzeba cierpliwości i wzajemnego zrozumienia, trzeba dbać o siebie. Z całą pewnością jesteście wzorem dla współczesnych małżeństw – gratulowała jubilatom członek zarządu Elżbieta Lanc.

Wydarzenie uświetnił występ uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kopciach.

 

Liczba wyświetleń: 324

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.