Aktualności

Rodzinnie w Radomiu

2018.05.28 14:00 , aktualizacja: 2018.05.30 15:20

Autor: Joanna Wołczyńska (OR), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

na zdjeciu widać wychowanków radomskiego ośrodka i ich opiekunów Spektakle i przedstawienia...
z mikrofonem w ręku stoi członek zarządu Rafał Rajkowski, obok radny województwa Mazowieckiego Zbigniew Gołąbek członek zarządu Rafał...

Słoneczna pogoda, czas spędzony z rodziną, atrakcje i konkursy – tak można podsumować piknik edukacyjny, który zorganizowano na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabo Widzących im. Księdza Stefana kardynała Wyszyńskiego w Radomiu.

 

Podczas wydarzenia członek zarządu Rafał Rajkowski oraz radny województwa mazowieckiego Zbigniew Gołąbek uroczyście otworzyli nowy plac zabaw, znajdujący się na terenie placówki. Inwestycję sfinansowano ze środków samorządu województwa w wysokości 330 tys. zł. Część z przyznanych środków przeznaczono na zakup nowego pojazdu dla podopiecznych.

 

Moc atrakcji

Przygotowano wiele atrakcji zarówno dla dzieci i rodziców, jak również dla opiekunów oraz nauczycieli. Program wydarzenia obfitował w spektakle i przedstawienia. Można było zrobić sobie zdjęcie w foto budce, pomalować twarz, wziąć udział w loteriach fantowych, a także zmierzyć się w rozgrywkach sportowych. Strażacy udostępnili stanowisko symulacji gaszenia pożaru, strażacki pneumatyczny tor przeszkód oraz zjeżdżalnię z torem wspinaczkowym.

 

 – Cieszę się, że rodziny miały możliwość spędzenia czasu aktywnie i kreatywnie. Kolorowe dekoracje i moc atrakcji sprawiły, że na twarzach wszystkich uczestników imprezy przez cały czas gościł uśmiech. Niedziela spędzona z rodziną, do tego na świeżym powietrzu, to wartość nie do przecenienia – podkreślił członek zarządu Rafał Rajkowski.

 

Radomski ośrodek

Uczy, wychowuje i opiekuje się dziećmi niewidomymi i słabowidzącymi z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim ze sprzężonymi niepełnosprawnościami (autyzm, mózgowe porażenie dziecięce, zespół Downa) oraz głuchoniewidomymi. W skład ośrodka wchodzą: publiczna szkoła podstawowa, publiczne gimnazjum, publiczna szkoła przysposabiająca do pracy, pracownia wczesnego wspomagania rozwoju dzieci z dysfunkcją wzroku, internat.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabo Widzących im. Księdza Stefana kardynała Wyszyńskiego w Radomiu współpracuje z placówkami o podobnej specyfice w kraju i za granicą. Kadra pedagogiczna ośrodka to doświadczeni i wysoko wykwalifikowani pedagodzy – tyflopedagodzy i oligofrenopedagodzy z licznymi dodatkowymi specjalnościami. Nauczyciele wprowadzają wiele nowatorskich metod edukacyjnych, a ich praca ukierunkowana jest na usamodzielnienie wychowanków oraz jak najlepsze przygotowanie ich do funkcjonowania w rodzinie, środowisku i społeczeństwie.

 

Liczba wyświetleń: 288

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.