Aktualności

Otwarcie ośrodka medycyny pracy w Radomiu

2018.05.30 14:15 , aktualizacja: 2018.06.05 08:46

Autor: oprac. WKZ, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • W uroczystym otwarciu uczestniczyli poseł Wiesław Ruszczyk, wiceprzewodnicząca Sejmiku Bożenna Pacholczak, radny Stefan Kotlewski, członek zarządu Rafał Rajkowski W otwarciu uczestniczyli...
  • Przemawia  dyrektor MWOMP Agnieszka Sulkowska, obok stoi marszałek Adam Struzik Gości przywitała dyrektor...
  • Ksiądz święci budynek. Inwestycja została też...
  • Gabinet lekarski Wszystkie gabinety...
  • Główny budynek radomskiego oddziału Mazowieckiego Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy Główny budynek radomskiego...
  • Sala rehabilitacyjna Pacjenci mogą już korzystać...

W Radomiu otwarto zmodernizowany budynek Mazowieckiego Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Płocku Oddział w Radomiu. Inwestycję wsparł finansowo Samorząd Województwa Mazowieckiego, przeznaczając na ten cel ponad 3,6 mln zł.

 

Nie tylko nowocześnie…

Inwestycja w radomskim oddziale mazowieckiego Ośrodka Medycyny Pracy wraz z zakupem wyposażenia realizowana była w latach 2017-2018. Dzięki otrzymanym z budżetu województwa środkom zostały przeprowadzone roboty budowlane w istniejącym budynku przychodni oraz w kotłowni. Prace obejmowały adaptację pomieszczeń na każdej kondygnacji budynku. Ważnym przedsięwzięciem tutaj było zbudowanie funkcjonalnego Zakładu Rehabilitacji. Wymagało to przeniesienia sali kinezyterapii (wcześniej mieszczącej się na poziomie piwnic) i połączenia w funkcjonalną całość z pozostałymi pomieszczeniami Zakładu Rehabilitacji. Zmodernizowano też wszystkie gabinety lekarskie, powstała także nowoczesna rejestracja.

– Gratuluję ukończenia tak znaczącej inwestycji. Budynek przystosowano do wymogów przepisów prawa, zwiększyło się bezpieczeństwo pacjentów i pracowników, a gabinety stały się bardziej funkcjonalne. Dzięki niej pacjenci z Mazowsza będą mogli korzystać ze świadczeń na najwyższym poziomie, a pracownicy MWOMP pracować w doskonałych i bezpiecznych warunkach – podkreślił marszałek Adam Struzik.  

 

…ale też bezpiecznie

W Radomiu powstała także nowa sala konferencyjna na potrzeby kształcenia podyplomowego lekarzy i pielęgniarek służby medycyny pracy, a także nowoczesne archiwum zakładowe w związku z koniecznością przechowywania dokumentacji medycznej, nie tylko tej wytworzonej przez MWOMP, ale także tej z likwidowanych jednostek służby medycyny pracy. Ważną częścią prac zwiększających bezpieczeństwo pacjentów i pracowników było wydzielenie klatki schodowej zgodnie z przepisami przeciwpożarowymi. modernizację instalacji: p.poż, sanitarnej, elektrycznej, teletechnicznej oraz wentylacji. Wszystkie pomieszczenia zostały pomalowane, a aby ułatwić dostęp do przychodni osobom niepełnosprawnym wykonana została specjalna pochylnia. Zagospodarowano też teren wokół obiektu, wybudowano garaż i ogrodzenie.

 – Na to przedsięwzięcie od wielu lat czekali zarówno pracownicy przychodni, jaki i pacjenci. Tym bardziej cieszę się, że to właśnie Samorząd Województwa Mazowieckiego przekazał na renowację placówki ponad 3,6 mln zł, dzięki czemu budynek spełnia warunki XXI w. – powiedział członek zarządu Rafał Rajkowski.

 

W uroczystym otwarciu ośrodka udział wzięli m.in.: wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Mazowieckiego Bożenna Pacholczak, radni Zbigniew Gołąbek, Stefan Kotlewski oraz poseł Wiesław Ruszczyk.

 

Liczba wyświetleń: 453

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.