Aktualności

Strażacy świętują

2018.06.25 11:25 , aktualizacja: 2018.06.25 13:31

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Wręcza je marszałek Adam Struzik w mundurze strażackim Wyróżnienia otrzymują...
  • MArszałek ubrany w mundur strażacki przemawia ze sceny Powiatowy dzień strażaka w...
  • Dwóch umundurowanych strażaków salutuje pocztom sztandarowym Uroczysty apel w Bielsku,...
  • Strażacy stoją w szeregu Odprawa jednostek z powiatu...
  • Strażacy pozują z dyplomami Wyróżnieni strażacy z...
  • Wyróżnienie wręcza Bożenna Pacholczak, obok stoi Adam Struzik Wręczenie Medali...

W Bielsku (pow. płocki) świętowano obchody Powiatowego Dnia Strażaka i Powiatowy przegląd orkiestr dętych w ramach 100-leci odzyskania niepodległości. W podradomskich Łączanach uroczyście obchodzono jubileusz 100 lat działalności OSP Wierzbica.

 

Ze strażakami spotkali się marszałek Adam Struzik. W Łączanach towarzyszyła mu wiceprzewodnicząca sejmiku Bożenna Pacholczak, a w Bielsku dyrektor delegatury UMWM w Płocku Tomasz Kominek.

 

Wyróżnienia dla najlepszych

Obchody w powiecie płockim rozpoczęły się mszą świętą w parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Bielsku, którą odprawił ks. biskup senior Roman Marcinkowski wraz z kapłanami z diecezji płockiej. Goście obejrzeli zjazd po linie ewakuacyjnej z wieży kościoła jednego z członków Grupy Ratownictwa Specjalistycznego OSP Płock–Podolszyce. Następnie wszyscy zgromadzeni mogli wziąć udział w paradzie blisko stu pojazdów pożarniczych, gdzie oprócz najnowocześniejszych samochodów można było zobaczyć historyczne strażackie powozy konne oraz ułanów ze Stowarzyszenia Patria Polonia w Płocku. Na placu przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Bielsku, przewidziano specjalny apel, który uczcił jubileusz odzyskania niepodległości.

 

W Wierzbicy strażacy z radością świętowali jubileusz wieku działalności jednostki. Odsłonięto tablicę, upamiętniającą rocznicę, wręczono nagrody i wyróżnienia, a w ramach współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa strażacy oddali krew.

Marszałek Adam Struzik uhonorował Medalami Pamiątkowymi „Pro Masovia” najbardziej zasłużonych druhów z obu powiatów. Przekazał również jednostkom OSP 580 węży strażackich dla 116 jednostek OSP zakupionych ze środków z budżetu województwa.

– Strażacy – ochotnicy, to ludzie odpowiedzialni i zaangażowani w misję, jaką jest ratowanie życia oraz mienia poszkodowanych. Mimo swych zawodowych i rodzinnych obowiązków, zawsze są gotowi pomagać potrzebującym. Dlatego tak ważne jest, aby dysponowali nowoczesnym i niezawodnym sprzętem. Cieszę się, że Samorząd Województwa Mazowieckiego mógł się przyczynić m. in. do zakupu tak potrzebnych węży strażackich. Wierzę, że nowe wyposażenie zwiększy skuteczność działań druhów, a także podniesie poziom bezpieczeństwa strażaków – ochotników podczas ryzykownych akcji – podkreślił marszałek Adam Struzik.

 

Najlepsze orkiestry

Obchodom Powiatowego Dnia Strażaka w powiecie płockim towarzyszył przegląd orkiestr dętych z powiatu płockiego. Wszystkie 9 uczestniczących zespołów zaprezentowało bardzo wysoki poziom, dlatego komisja miała przed sobą bardzo trudny wybór. Ostatecznie na podium stanęły: na I miejscu – Orkiestra Dęta przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Drobinie, na II miejscu – Gminna Orkiestra Dęta w Starej Białej i na III miejscu – Orkiestra Dęta przy Zespole Szkół Technicznych nr 70 w Płocku.

 

Liczba wyświetleń: 432

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.