Aktualności

O Puchar Marszałka na Olimpiadzie Mariańskiej

2018.06.28 12:30 , aktualizacja: 2018.06.28 15:55

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Puchary Marszałka Województwa Mazowieckiego ustawione na stole Sportowcy wywalczyli 16...
  • Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i Wójt Gminy Skórzec Stanisław Kaliński gratulują zwycięzcom Wicemarszałek Janina Ewa...
  • Zawodnicy czekają na placu na ogłoszenie wyników Młodzi sportowcy czekają na...
  • Wicemarszałek Jania Ewa Orzełowska gratuluje i wręcza puchar. Dookoła stoją uczestnicy olimpiady Nadeszła długo oczekiwana...

W Skórcu (powiat siedlecki) już po raz 15. zgromadzili się młodzi ludzie z parafii, w których posługuje Zgromadzenie Księży Marianów. Młodzież rywalizowała w zmaganiach sportowych. Najlepszym Puchary Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika wręczyła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

W ciągu dwóch dni, na początku wakacji, młodzież i dzieci współzawodniczyli w dyscyplinach sportowych. Drużyny prezentowały swoje umiejętności gry w: piłkę nożną, piłkę siatkową, unihokej, tenis stołowy. Przeprowadzono również tzw. sztafetę mariańską 4x400 m. Konkurencje zostały podzielone na kategorie wiekowe. Organizatorzy starają się poprzez sport docierać do młodych ludzi i kształtować w nich dobre postawy i współzawodnictwo w duchu fair play, a także zachęcać do aktywnego spędzania wolnego czasu. Wspólna zabawa była również okazją do zawierania nowych znajomości.

– Udział w zawodach sportowych pozwala nie tylko rozwijać ciało, ale kształtuje też charakter. Cieszę się, że młodzież chętnie i tak licznie uczestniczy w olimpiadzie i wierzę, że kolejne edycje będą cieszyć się podobnym zainteresowaniem. Gratuluję zwycięzcom – mówiła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

W olimpiadzie uczestniczyły drużyny z: Goźlina (powiat garwoliński), Góry Kalwarii (powiat piaseczyński), Grudziądza (województwo kujawsko-pomorskie), Lublina (województwo lubelskie), Rdzawki (województwo małopolskie), Skórca (powiat siedlecki), warszawskich dzielnic: Marymont, Pragi i Stegny oraz Zakopanego (województwo małopolskie). Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska wręczyła 15 pucharów indywidualnych i jeden w klasyfikacji ogólnej. Zwycięskie parafie to:

 

Piłka nożna – kategoria wiekowa – szkoła podstawowa

I miejsce – Warszawa Stegny

II miejsce – Lublin

III miejsce – Skórzec

 

Piłka nożna – kategoria wiekowa klasa VII i gimnazjum

I miejsce – Goźlin

II miejsce – Warszawa Marymont

III miejsce – Skórzec

 

Piłka nożna – kategoria wiekowa – szkoła ponadgimnazjalna

I miejsce – Skórzec 1

II miejsce – Skórzec 2

II miejsce – Warszawa Stegny

 

Unihokej

I miejsce – Warszawa Stegny

II miejsce – Goźlin

III miejsce – Skórzec

 

Siatkówka

I miejsce – Skórzec

II miejsce – Warszawa Stegny

III miejsce – Goźlin

 

Sztafeta

Szkoła Podstawowa

I miejsce – Goźlin

II miejsce – Warszawa Stegny

III miejsce – Rdzawka

 

Gimnazjum

I miejsce – Skórzec

II miejsce – Goźlin

III miejsce – Lublin

 

Szkoła Ponadgimnazjalna

I miejsce – Goźlin

II miejsce – Skórzec

III miejsce – Warszawa Stegny

 

Klasyfikacja Ogólna

I miejsce – Skórzec

II miejsce – Goźlin

III miejsce – Warszawa Stegny

 

 

Liczba wyświetleń: 271

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.