Aktualności

Nowy Dom Dziecka w Kaliskach już otwarty

2018.07.02 13:15 , aktualizacja: 2018.07.04 16:04

Autor: Aleksandra Suchenek (OR), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Nowo wybudowany dom Komfortowo wyposażone domy...
  • Przemawia Elżbieta Lanc, członek zarządu. Członek zarządu Elżbieta...
  • Pod namiotem siedzą goście uroczystości W uroczystości udział...

Dzieci z dawnego Domu Dziecka w Julinie mogą mieszkać w tzw. kampusie w Kaliskach (pow. węgrowski). W uroczystym poświęceniu i oddaniu placówki do użytku uczestniczyła członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Wicestarosta Halina Ulińska przybliżyła zebranym historię powstania kampusu dwóch domów dla dzieci, w których zamieszka 14 wychowanków. Dzięki sprzedaży Samorządowi Województwa Mazowieckiego Pałacu Paderewskich w Julinie, powiat węgrowski mógł wybudować w Kaliskach dwa domy, zagospodarować je i wyposażyć. Dzieci zamieszkają w pokojach z łazienkami. W każdym z domów znajduje się nowocześnie wyposażona kuchnia, jadalnia i salon. Domy są bardzo ładnie urządzone. Inwestycja trwała od maja 2017 r. do kwietnia 2018 r. Całkowity koszt wyniósł ponad 3 mln zł. Słowa uznania powiatowi węgrowskiemu przekazała członek zarządu Elżbieta Lanc:

– Gratuluję ukończenia tak ważnej inwestycji, dzięki której wychowankowie będą mieli zapewnione komfortowe warunki. Wierzę, że podopieczni tego domu znajdą w nim upragnioną atmosferę rodzinną, pełną radości i zrozumienia. Ufam również, że czas spędzony tutaj przygotuje ich do startu w dorosłe życie. Niech ten dom będzie dla nich domem pełnym miłości, wspólnego doświadczania dobrych i przezwyciężania trudniejszych dni.

 W uroczystości udział wzięli też: Ks. Biskup Antonii Pacyfik Dydycz, Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska, dyrektor Domów dla Dzieci Agata Kuczyńska i wychowankowie. Nowocześnie i komfortowo urządzone kampusy są alternatywą dla tradycyjnych domów dziecka. To tutaj mają się nauczyć, na czym polega życie w rodzinie.

Liczba wyświetleń: 1159

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.