Aktualności

Mazowsze gościło World Tour Warsaw 2018

2018.07.02 10:10 , aktualizacja: 2018.07.05 11:50

Autor: Aleksandra Suchenek (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Zawodnicy pozują z pucharami Piotr Kantor i Bartosz...
  • Zawodnicy gratulują sobie po udanym zagraniu Zwycięzcy turnieju Piotr...
  • Widok na trybuny i boisko Międzynarodowy turniej...
  • Walka o piłkę przy sietce Polacy w finale pokonali...
  • Uśmiechnięte zawodniczki z pucharami Laureatki pierwszych trzech...
  • Członek zarządu Elżbieta Lanc pośród zawodniczek W kategorii kobiet w...

W Warszawie  po raz pierwszy w Polsce odbył się międzynarodowy turniej siatkówka plażowej World Tour, na którego organizację Zarząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył 150 tys. zł. Sportowcom kibicowała członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Międzynarodowe zmagania

W turnieju wzięli udział zawodnicy m in. z Łotwy, Brazylii, Niemiec, Kanady i Polski. Rozgrywki sportowe rozdzielone były na turniej mężczyzn i kobiet.

– Mazurek Dąbrowskiego zaśpiewany po zwycięstwie wspólnie z polskimi kibicami brzmi absolutnie wyjątkowo – mówił uradowany Piotr Kantor.

Na zwycięstwo w turnieju z cyklu World Tour razem z Bartoszem Łosiakiem czekali od marca 2016 r., kiedy to tryumfowali w Grand Slamie rozgrywanym w Rio de Janeiro. W tym sezonie kontynuują niesamowitą passę i po raz trzeci z rzędu, a czwarty w ogóle sięgnęli po medal. Do dwóch srebrnych medali z Hagi i Ostrawy oraz brązu z Itapemy dołączają najcenniejszy – złoty krążek. Są pierwszą polską parą, która w zmaganiach z cyklu World Tour sięgnęła po złoto w swoim kraju. W finale pokonali Brazylijczyków – parę Vitor Felipe/Evandro 2:1 (27:29, 21:13, 15:12).

 

W kategorii kobiet w turnieju World Tour Warsaw zwyciężyły Kanadyjki Brandie Wilkerson i Heather Bransley. W finale 2:0 pokonały niemiecki duet Sude/Laboureur, zaś po brązowe medale sięgnęły Brazylijki Agatha/Duda.

 

W duchu rywalizacji

Zwycięzcy World Tour Warsaw 2018 cieszą się, że polscy kibice pomogli im swoim dopingiem. Po ceremonii dekoracji autografom i wspólnym zdjęciom nie było końca.

– Cieszy duża liczba kibiców którzy przyszli dopingować polską parę. To nas bardzo motywuje. To dobrze, że siatkówka plażowa się rozwija, bo to nie jest sport o którym wszyscy wiedzą. To był pierwszy turniej w Polsce i zdobyliśmy złoto, z którego się bardzo cieszymy. Z tego co wiem, przyszłoroczny turniej także ma się odbyć w Warszawie, więc będzie okazja do powtórzenia sukcesu, a może któryś z polskich duetów dołączy i będzie więcej medali dla naszego kraju – podkreśla Bartosz Łosiak.

Członek zarządu Elżbieta Lanc podkreśla, że mimo że po złoto sięgnęli Polacy, w tym turnieju każdy jest zwycięzcą.

– Wszystkim zawodnikom gratuluję umiejętności i sportowej kondycji.  Zdobycie ich kosztowało Was, drodzy sportowcy, wiele wysiłku  i samozaparcia, ale trud włożony w treningi przyniósł oczekiwane efekty. Swoim udziałem w zawodach udowadniacie również, że sport to nie tylko sława, ale przede wszystkim szlachetna rywalizacja i ciężka praca. Za ten trud oraz determinację w osiąganiu tak rewelacyjnych rezultatów, z całego serca Wam dziękuję. Organizatorom jestem wdzięczna za popularyzację sportu i profesjonalne przygotowanie turnieju – powiedziała członek zarządu Elżbieta Lanc.

Liczba wyświetleń: 80

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.