Aktualności

Pierwsza w Polsce operacja twarzo-czaszki u dziecka w szpitalu na Niekłańskiej

2018.07.05 13:30 , aktualizacja: 2018.07.09 14:15

Autor: mat. szpitala, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Budynek szpitala na Niekłańskiej w Warszawie Budynek szpitala na...

Pierwszą w Polsce operację twarzo-czaszki u dziecka z wrodzonym brakiem oczu i nosa (osteoplastyka) wykonano 6 lipca w Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza w Warszawie. Pacjentem jest 9-letni niewidomy chłopiec.

 

Wieloetapowe leczenie, specjalistyczny sprzęt

W medycynie światowej dotychczas opisanych jest 30 takich przypadków. Będzie to pierwszy etap leczenia wielospecjalistycznego, podczas którego skorygowana zostanie deformacja kości twarzo-czaszki umożliwiająca w kolejnym etapie rekonstrukcję dróg łzowych i nosa. Zabieg zostanie przeprowadzony z wykorzystaniem specjalnie do tego celu zakupionego systemu dystrakcji zewnątrzustnej z wyciągami czaszkowymi wykonanego z tytanu i włókna węglowego.

 

Zespół lekarzy specjalistów

Na potrzeby leczenia Pacjenta został powołany zespół lekarzy specjalistów chirurgów dziecięcych, chirurgów szczękowych, chirurgów plastyków, a także okulistów pod przewodnictwem Ordynatora Oddziału Chirurgii naszego Szpitala lek. Piotra Pogorzelskiego oraz dr n. med. Joanny Jutkiewicz-Sypniewskiej. Pierwszy etap leczenia wykona Specjalista Chirurg Szczękowy dr n. med. Maciej Jagielak.

 

Szpital Dziecięcy im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza w Warszawie jest jednostką prowadzoną przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Liczba wyświetleń: 743

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.