Aktualności

40-te Dni Broku i Puszczy Białej

2018.07.09 13:40 , aktualizacja: 2019.03.20 10:56
Autor: Dorota Mądral, Wprowadzenie: Dorota Mądral
Wręczanie medalu Medal „Pro Masovia” dla...
Uczestnicy jubileuszowych uroczystości siedzą na widowni w plenerze 40. Dni Borku i Puszczy...

Brok (powiat ostrowski) miasto o bogatej historii i tradycji pielęgnuje swoją tożsamość lokalną, organizując co roku Dni Broku i Puszczy Białej. Podczas jubileuszowej, 40. edycji tego wydarzenia, samorząd województwa reprezentowali: wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa Elżbieta Lanc i radny Marian Krupiński.

 

Położone na prawym brzegu Bugu miasto ma dwa wielkie skarby – rzekę i puszczę. To idealne miejsce do wypoczynku i kontaktu z naturą. Brok przyciąga turystów siecią dobrze prosperujących ośrodków wypoczynkowych i gospodarstw agroturystycznych, które oferują zdrowe, lokalne produkty oraz ryby.

W trakcie trwających 2 dni obchodów każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Rozegrano m.in. zawody w plażowej piłce siatkowej, piłce nożnej i spławikowe.

– Brok – malownicze miasto nad Bugiem, położone w otoczeniu Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. To spokojne miejsce z legendą przeszłości, troską o teraźniejszość i planami na przyszłość. Jubileuszowe Dni Broku i Puszczy Białej, są doskonałą okazją, do zaprezentowania ciekawej historii i atrakcji miasta. Przepiękna okolica zachęca, by zostać tu dłużej. Tym bardziej dziękuję za zaproszenie i możliwość wspólnego świętowania w Broku – mówiła Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

 

Atrakcji co niemiara

Na scenie swoje talenty prezentowała młodzież, a czas umilały koncerty zespołów. Zgodnie z tradycją odbył się przegląd muzyki ludowej i biesiadnej. Wystąpiły zespoły z sąsiednich miast i gmin: Zapominajki, Cyganeria, Sadowianki, Małkinianki, Retro Band, BezWianka, Oberka, Cantileny oraz Jarzębiny.

– Coroczne święto Broku kojarzy się z ludową, biesiadną muzyką, tańcami i zabawą. Zorganizowany przez Państwa festyn rodzinny stanowi doskonałą okazję nie tylko do wspólnego świętowania, ale też do zacieśniania lokalnych więzi. Bardzo ważne jest dbanie o zachowanie różnorodności regionów. To dzięki temu zróżnicowaniu na Mazowszu każdy może znaleźć coś dla siebie. Nie tylko w bogatym dziedzictwie kulturowym, ale także wśród pięknych krajobrazów – powiedziała wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Animatorzy przebrani za postaci z bajek zadbali o uśmiech na twarzach dzieci podczas zabaw w wesołym miasteczku. W trakcie obchodów został rozstrzygnięty konkurs na „Najpiękniejszą Posesję w Gminie Brok”. Nagrody zdobyli: Łukasz Rey oraz Monika i Wojciech Pawlik.

 

„Pro Masovia” dla Broku

Władze gminy Brok budują przyszłość i pielęgnują dziedzictwo regionu. Tegoroczne święto kolejny raz przysłużyło się promocji, jak i wzmocnieniu poczucia regionalnej tożsamości. Dziękując organizatorom uroczystości, marszałek Adam Struzik wyróżnił Brok medalem pamiątkowym „Pro Masovia”.

 

 

 

 

Liczba wyświetleń: 424

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.