Aktualności

Kolejny raz dodatkowe środki wesprą mazowieckie placówki

2018.07.11 09:55 , aktualizacja: 2018.07.12 09:35

Autor: BIuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

radni klubu PO Dodatkowe środki z budżetu...

Na ostatniej przed wakacjami sesji sejmiku radni zdecydowali o przyznaniu dodatkowego wsparcia mazowieckim szpitalom i instytucjom kultury. – Po raz kolejny w tym roku, dzięki stabilnej sytuacji finansowej województwa możemy wesprzeć nasze placówki. Dzięki tym dodatkowym środkom będą one mogły przeprowadzić niezbędne remonty i zakupić sprzętpodkreślił marszałek Adam Struzik.

 

Z budżetu województwa wyasygnowano 21,2 mln zł. Środki te pozwolą zrealizować blisko 40 projektów.

ZDROWIE

Na remonty i doposażenie szpitali przeznaczonych będzie blisko 19,1 mln zł. Wsparcie trafi do 10 placówek.

 

Cieszę się, że po raz kolejny możemy wesprzeć nasze szpitale. Pieniądze przeznaczymy na modernizacje i rozbudowy niektórych oddziałów, a także zakup specjalistycznego sprzętu. Wśród największych projektów znalazły się m.in. rozbudowa i doposażenie oddziałów mazowieckiego szpitala wojewódzkiego w Siedlcach, doposażenie szpitala bródnowskiego czy zakup sprzętu medycznego dla szpitala wojewódzkiego w Płocku – podsumowuje Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

 

 

Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach sp. z o.o sfinansuje rozbudowę i modernizację wraz z zakupem wyposażenia oddziałów: urologicznego i onkologii urologicznej oraz chirurgii ogólnej i naczyniowej. Jest to projekt dwuletni. Na jego realizację szpital otrzyma w 2018 r. około 475 tys. zł, w 2019 r. – ponad 3 mln zł. Podmiot leczniczy otrzymał dofinansowanie ww. projektu w ramach RPO WM 2014–2020 Oś Priorytetowa VI „Jakość życia” Działania 6.1 „Infrastruktura ochrony zdrowia”. Ogólna wartość projektu wynosi ponad 10,9 mln zł. Kolejne 1,2 mln zł szpital w Siedlcach przeznaczy na zakup sprzętu i aparatury medycznej dla oddziału chirurgii ogólnej i naczyniowej oraz bloku operacyjnego.

 

Z kolei Szpital Mazowiecki w Garwolinie Sp. z o.o otrzyma w sumie ponad 65 tys. zł na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych budowy zapasowego źródła wody oraz wymiany instalacji elektrycznej w budynku głównym wraz z wymianą oświetlenia ogólnego, awaryjno-ewakuacyjnego.  

 

Do szpitala bródnowskiego trafi blisko 5 mln zł. Prawie 2 mln zł przeznaczone będzie na zakup sprzętu i aparatury medycznej, a prawie 3 mln zł na modernizację systemu diagnostyki obrazowej.

 

Ponad 981 tys. zł otrzyma Szpital im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym na zakup sprzętu medycznego. Natomiast Mazowieckie Centrum Rehabilitacji STOCER Sp. z o.o. 388 tys. zł przeznaczy na zakup urządzeń i aparatury medycznej.

 

Wsparcie trafi także do szpitala wojewódzkiego w Płocku. W sumie placówka otrzyma w tym roku ponad 6,2 mln zł. Na zakup aparatury i modernizację infrastruktury przeznaczy ponad 4,3 mln zł. Projekt będzie kontynuowany w 2019 r. Na jego realizację w przyszłym roku szpital otrzyma ponad 4,5 mln zł. Za ponad 384 tys. zł placówka sfinansuje przebudowę konstrukcji dachu z jego dociepleniem, 352 tys. zł przeznaczy na zakup aparatury do hemodializy, a ponad 829 tys. zł na zakup sterylizatorów parowych z wytwornicą pary, wyposażeniem i oprogramowaniem. Ponad 438 tys. zł pokryje m.in. zakup wyposażenia do sali pooperacyjnej oraz wózka elektrycznego do przewożenia zwłok.

 

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie otrzyma ponad 2,9 mln zł na zakup wyposażenia dla Działu Żywienia (495 tys. zł) oraz zakup aparatury i sprzętu medycznego (ponad 2,4 mln zł).

 

Ponad 1,7 mln zł trafi z kolei do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Otrzymane środki placówka przeznaczy na doposażenie Oddziałów Szpitalnych w tym: Anestezjologii i Intensywnej Terapii, SOR, Poradnia Okulistyczna oraz Zakład Fizjoterapii w niezbędny sprzęt specjalistyczny do udzielania świadczeń zdrowotnych.

 

Z kolei WSZPZOZ w Gostyninie otrzyma ponad 27 tys. zł na zakup pomp głębinowych.

 

Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii Sp. z o.o. w Zagórzu przeznaczy ponad 102 tys. zł na wymianę drzwi wewnętrznych do sal oraz drzwi ewakuacyjnych na Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci w Szpitalu w Józefowie.

KULTURA

Dodatkowe środki trafią również do instytucji kultury. W sumie 2,2 mln zł pozwoli na modernizację i zakup sprzętu.

 

Biblioteka na Koszykowej w Warszawie otrzyma 377 tys. zł na modernizację infrastruktury informatycznej. Do Stacji Muzeum trafi ponad 374 tys. zł na zagospodarowanie terenu wokół Centrum Edukacyjno-Turystycznego. Muzeum Romantyzmu w Opinogórze za 200 tys. zł zakupi gabloty muzealne na potrzeby ekspozycji w Dworze Krasińskich. Ponad 97,7 tys. zł otrzyma Muzeum Regionalne w Siedlcach na budowę ogrodzenia w zespole dworsko-parkowym w Dąbrowie.

 

Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu otrzyma w tym roku ponad 1,2 mln zł, natomiast w przyszłym roku ponad 3 mln zł. Przeznaczy je na modernizację i adaptację zabytkowych kamienic Gąski i Esterki na potrzeby utworzenia stałej wystawy archeologiczno-historycznej.

Liczba wyświetleń: 535

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.