Aktualności

Pomiechówek inwestuje w rozwój przedsiębiorczości

2018.07.12 09:25 , aktualizacja: 2018.07.12 11:56

Autor: oprac. WKZ, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Piasczysty teren budowy. Obok grupy zwiedzających stoi samochód ciężarowy Prace nad przygotowaniem...
  • Marszałek Adam Struzik i wójt gminy oglądają mapę gminy Teren inwestycyjny w gminie...
  • Wój gminy Dariusz Bielecki opowiada marszałkowi o inwestycji w terenie. Po terenach inwestycyjnych...
  • Wój gminy i marszałek stoją na mostku nad rzeczką. Wójt wskazuje coś ręką W ramach projektu powstaną...
  • Po nowo wybudowanym drewnianym chodniku-podeście idą marszałek z wójtem. Za nimi są inni zwiedzający ... oraz chodniki wraz...

Marszałek Adam Struzik odwiedził w Nowym Modlinie tereny inwestycyjne, które są przygotowywane w ramach RPO WM 2014–2020. Na realizację projektu gmina otrzymała ponad 38 mln zł środków unijnych.

 

– Przygotowanie i uporządkowanie terenów inwestycyjnych dla przedsiębiorców w gminie Pomiechówek będzie kolejnym impulsem dla rozwoju Mazowsza. Już teraz zmiany i inwestycje widać na każdym kroku – powiedział marszałek Adam Struzik.

 

Powstaje ważna strefa dla przedsiębiorców

Dzięki środkom unijnym do końca 2019 r. w Nowym Modlinie w gminie Pomiechówek zostaną uporządkowane i przygotowane tereny inwestycyjne dla przedsiębiorców. Wielkość tworzonego przez gminę Pomiechówek terenu inwestycyjnego wynosi 229,5 ha. W projekcie zaplanowano 21 inwestycji zlokalizowanych na tym obszarze. Teren inwestycyjny zostanie kompleksowo wyposażony w infrastrukturę techniczną (uzbrojenie), sieci kanalizacyjną (sanitarna, deszczowa), wodociągową i telekomunikacyjną (światłowodową). Dodatkowo w ramach projektu zostanie wybudowana wewnętrzna infrastruktura komunikacyjna: drogi dla pojazdów samochodowych, ścieżki rowerowe, chodniki wraz infrastrukturą towarzyszącą. Urządzenia infrastruktury technicznej oraz drogi położone na terenie realizowanej inwestycji zostaną powiązane z już istniejącą .

 

Projekt otrzymał wsparcie unijne w ramach RPO WM 2014-2020. Umowa na dofinansowanie została podpisana w grudniu 2017 r. Wartość całkowita inwestycji to blisko 55 mln zł.

Liczba wyświetleń: 543

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.