Aktualności

Mazowsze docenia współpracę z samorządami

2018.07.16 09:10 , aktualizacja: 2019.03.20 10:50
Autor: MZDW w Warszawie, Wprowadzenie: Dorota Mądral
Na pierwszym planie jest brukowana ścieżka rowerowa z wymalowanymi farbą symbolami rowerów W tym roku Samorząd...
Ścieżka rowerowa i jednocześnie chodnik ułożona z kostki brukowej, biegnąca wzdłuż jezdni W ramach współpracy...

Tylko w tym roku ponad 17 mln 850 tys. zł przeznaczył Samorząd Województwa Mazowieckiego na budowę chodników i ciągów pieszorowerowych w ciągu dróg wojewódzkich.

- Jest to najwyższa jak dotąd kwota wydana na ten cel z budżetu województwa – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Na ostatnim posiedzeniu Sejmiku Województwa Mazowieckiego radni zdecydowali o zwiększeniu środków o dodatkowe 3 mln zł. Inwestycje realizowane są w ramach porozumień zawartych z lokalnymi samorządami, które przede wszystkim, biorą na siebie ciężar opracowania dokumentacji projektowej. Wybudowanych zostanie prawie 13,5 km chodników i ciągów pieszorowerowych za kwotę blisko 18 mln zł.

- Bezpieczeństwo i komfort pieszych oraz rowerzystów, poruszających się po mazowieckich drogach jest sprawą niezwykle istotną, stąd nasze wsparcie dla budowy tak ważnych inwestycji jakimi są chodniki i ciągi pieszorowerowe – mówi Mirosław Adam Orliński, przewodniczący komisji budżetu i finansów.

Nowe inwestycje powstaną m.in. w miejscowościach: Tarnów w powiecie garwolińskim (DW 801), Osieck w powiecie otwockim (DW 805), Parcele Łomskie w powiecie mławskim (DW 563), Tuł w powiecie wołomińskim (DW 634), Tłuszcz w powiecie wołomińskim (DW 634), Seroczyn w powiecie siedleckim (DW 803), Warka w powiecie grójeckim (DW731), Brwinów w powiecie pruszkowskim (DW 720), Horoszki Małe w powiecie łosickim (DW811), Łosice (DW 698), Domaszew w powiecie garwolińskim (DW 801), Sochaczew (DW 705), Tarczyn w powiecie piaseczyńskim (DW 876), Kostki w powiecie sokołowskim (DW627), Jasiony w powiecie żuromińskim (DW 563), Krzynowłoga Mała w powiecie przasnyskim (DW 613).

Liczba wyświetleń: 378

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.