Aktualności

Druh Andrzej Matczak Strażakiem Miesiąca Maja 2018 r.

2018.07.27 08:35 , aktualizacja: 2019.03.01 13:58

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Dorota Mądral

  • Marszałek Adam Struzik przekazuje list gratulacyjny druhowi Andrzejowi Matczakowi Marszałek Adam Struzik...
  • Marszałek Adam Struzik i Zbigniew Gołąbek gratulują strażakowi ochotnikowi Gratulację i podziękowania...
  • Na zdjęciu widać druhów ochotników w mundurach strażackich rozmawiających przy stole konferencyjnym Druh Adam Matczak pomógł...

Druh Andrzej Matczak z OSP Młock (pow. ciechanowski) wykazał się godną naśladowania postawą. Za szybkie i profesjonalne działanie otrzymał tytuł Strażaka Miesiąca Maja 2018. Nagrodę wręczył druhowi marszałek Adam Struzik.

 

– O strażakach-ochotnikach śmiało mogę powiedzieć, że są to ludzie do zadań specjalnych. Mimo swych rodzinnych i zawodowych obowiązków zawsze są na służbie, gotowi do niesienia pomocy. Ich praca jest niezwykle ryzykowna i wymagająca ogromnego poświęcenia. Dlatego bardzo dziękuję druhom za to, że dbają o bezpieczeństwo mieszkańców i nie są obojętni na ludzką krzywdę – podkreśla marszałek Adam Struzik.

– Takie postawy są godne naśladowania i zasługują na najwyższe uznanie – podkreślał Zbigniew Gołąbek, wiceprezes zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Mazowieckiego, przewodniczący kapituły konkursu. – Dziękujemy za ofiarną służbę na rzecz drugiego człowieka – mówił.

Przypomniał, że Samorząd Województwa Mazowieckiego od lat wspiera Ochotnicze Straże Pożarne. Strażakom z OSP Rosocha, OSP Rożce (pow. grójecki) i OSP Piekary (pow. żyrardowski), a wcześniej także druhom z OSP z Kośmina (pow. grójecki), którym złodzieje skradli cenny sprzęt, samorząd Mazowsza przekazał nowe wyposażenie, dzięki czemu mogą ponownie nieść pomoc potrzebującym.

 

Strażak Maja

Druh Andrzej Matczak w OSP w Młocku (gm. Ojrzeń, pow. ciechanowski) pełni funkcję skarbnika. Z pożarnictwem związany jest od 40 lat. 4 maja w miejscowości Ciemniewo był świadkiem wypadku drogowego. Samochód osobowy zderzył się z przebiegającym przez jezdnię łosiem, a następnie uderzył w drzewo. W wypadku poszkodowanych zostało dwóch pasażerów. Samodzielnie opuścili pojazd, ale doznali urazów. Druh Andrzej Matczak opatrzył im rany. Przybyłym służbom udzielił informacji na temat stanu poszkodowanych i pomógł w przetransportowaniu ich do zespołu ratownictwa medycznego. Szybka reakcja, profesjonalizm oraz umiejętności udzielania pomocy medycznej sprawiły, że doznane urazy się nie pogłębiły.

Liczba wyświetleń: 402

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.