Aktualności

Droga w Mrozowej Woli już otwarta

2018.07.30 10:35 , aktualizacja: 2018.08.10 08:38

Autor: Dorota Mądral, Wprowadzenie: Dorota Mądral

Uczestnicy uroczystości stoją na przebudowanej drodze Wśród uczestników...
Na zdjęciu widać uczestników uroczystości przecinających wstęgę na wyremontowanej drodze Symboliczne przecięcie...

W miejscowości Mrozowa Wola (gm. Stoczek) oddano do użytku wyremontowaną drogę gminną. W uroczystym otwarciu inwestycji samorząd Mazowsza reprezentowała członek zarządu województwa Elżbieta Lanc.

 

Przebudowa ma ogromne znaczenie, gdyż przyczyni się do poprawy jakości codziennego życia mieszkańców Mrozowej Woli i innych użytkowników drogi.

– Cieszę się z tej inwestycji. Jest to szlak drogowy, który jest mocno uczęszczany w ruchu lokalnym przez mieszkańców gminy Stoczek. Lepsza droga to wyższy poziom bezpieczeństwa i lepsza jakość podróżowania – podkreśliła Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa.

Bezpiecznie i komfortowo

Drogę wyremontowano w ramach zadania „Przebudowa drogi gminnej nr 420780W w miejscowości Mrozowa Wola w gminie Stoczek”. Inwestycja polegała na wykonaniu nawierzchni z masy bitumicznej o całkowitej długości blisko 1,6 km. Zakres prac objął m.in. roboty pomiarowe, ziemne wraz z odtworzeniem rowów odwodnieniowych, wykonanie nawierzchni drogi, poboczy z kruszyw naturalnych oraz oznakowania pionowego drogi zgodnie ze stałą organizacją ruchu. Całkowity koszt zrealizowanego zadania wyniósł ponad 819 tys. zł, w tym udział środków unijnych to blisko 467 tys. zł. Zadanie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

 

Liczba wyświetleń: 536

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.