Aktualności

Seniorzy rywalizowali z humorem

2018.07.30 08:15 , aktualizacja: 2018.08.01 08:49

Autor: Katarzyna Majchrowska (UG Nowy Duninów), Wprowadzenie: Dorota Mądral

  • Pamiątkowe zdjęcie uczestników olimpiady Seniorzy po raz kolejny...
  • Zawodniczka rzuca piłką do wiklinowego kosza W rywalizacji wzięło udział...
  • Sędzia zawodów dokonuje pomiaru długości wbitego gwoździa. W tle siedzi publiczność Uczestnicy zmagali się w 9...

Przy pięknej pogodzie, w miłej atmosferze pełnej humoru i dobrej zabawy, odbyła się "Powiatowa Olimpiada Sprawności Seniorów na wesoło”.

 

Zawody rozegrano na stadionie sportowym w Nowym Duninowie. O Puchar Starosty Płockiego rywalizowało 6 drużyn: z Bielska, Radzanowa, Nowego Duninowa, Brudzenia, Bulkowa, Słubic. Dla uczestników organizatorzy przygotowali 9 konkurencji sprawnościowych, m.in. rzut piłką do kosza, przecinanie drzewa piłą „twoja moja”, wbijanie gwoździ. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem sprawował wójt gminy Nowy Duninów.

– Cieszę się, że zechcieliście wziąć udział w tym wydarzeniu, pokazać się, zintegrować – powiedział do zgromadzonych seniorów Mariusz Bieniek, starosta płocki, który w imieniu marszałka Adama Struzika podziękował za zaproszenie.

 

Olimpiadę zorganizował Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy w Płocku, przy wsparciu finansowym Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

 

Samorząd wspiera seniorów

Samorząd Województwa Mazowieckiego z myślą o zaktywizowaniu seniorów i w trosce o ich zdrowie organizuje imprezę – Mazowiecką Senioriadę Sportową. Najbliższa senioriada już 1 września w Soczewce (pow. płocki). Następna impreza odbędzie się 15 września w Mrozach (pow. miński) a ostatnia z tego cyklu - 22 września w Kozienicach.

 

– Chcemy popularyzować zdrowy styl życia w każdym wieku poprzez promocję zdrowia, profilaktykę, aktywizację i spotkania międzypokoleniowe – mówi Elżbieta Lanc, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, inicjatorka senioriady.

 

Ponadto w ramach obchodów Światowego Dnia Serca mazowiecki samorząd we wrześniu organizuje cykl "Pikników rodzinnych z sercem". Prowadzone będą bezpłatne pomiary poziomu cukru, ciśnienia tętniczego, BMI. Darmowych porad udzielą specjaliści. Będą też degustacje zdrowej i ekologicznej żywności. Odbędą się: 8 września w Ostrołęce (ul. gen. A. E. Fieldorfa „Nila”), kolejne 15 września w Płocku (Stadion Orlen Arena), 16 września w Warszawie (Park Szczęśliwicki), 22 września w Siedlcach (pl. Gen. Sikorskiego), 23 września w Radomiu (Muzeum Wsi Radomskiej), 28 września w Ciechanowie (pl. Jana Pawła II).

Liczba wyświetleń: 384

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.