Aktualności

Blisko 9,5 mln zł z UE na doposażenie szpitala w Makowie Mazowieckim

2018.08.13 15:20 , aktualizacja: 2018.08.14 13:24

Autor: oprac. WKZ, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Umowę podpisują przy stole wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu Elżbieta Lanc i dyrektor szpitala w Makowie Mazowieckim Jerzy Wielgolewski Umowę podpisali...
  • Przemawia wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska Wicemarszałek Janina Ewa...
  • Przemawia członek zarządu Elżbieta Lanc (Od lewej) dyrektor...

Decyzją zarządu województwa mazowieckiego szpital otrzyma blisko 9,5 mln zł z RPO WM 2014–2020 na zakup nowoczesnego sprzętu i remont oddziałów. Umowę na dofinansowanie inwestycji podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz dyrektor SPZOZ - ZZ w Makowie Mazowieckim Jerzy Wielgolewski.

 

Odnowa kardiologii i onkologii

SPZOZ ZZ w Makowie Mazowieckim zainwestuje fundusze unijne w modernizację infrastruktury i wyposażenia medycznego dla oddziałów kardiologii i onkologii. W ramach projektu zostanie zmodernizowana stacja dializ. Nowe będą m.in.: systemy monitorujące kardiologiczne, respiratory, łóżka oraz wózki transportowe. Szpital kupi też wyposażenie do bloku operacyjnego oraz aparaturę do diagnostyki obrazowej. Poza tym odnowiona będzie wentylacja i klimatyzacja.

– Dzięki podpisanej umowie mieszkańcy Makowa Mazowieckiego i okolic zyskają dostęp do nowoczesnego sprzętu, który pomoże w diagnostyce chorób układu krążenia. Modernizację przejdzie blok operacyjny. Zwiększy się poziom świadczonych usług, z których skorzysta więcej mieszkańców Mazowsza – mówiła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Dzięki zakupionemu sprzętowi możliwe stanie się prowadzenie – przy współpracy z innymi podmiotami leczniczymi – opieki koordynowanej, zapewniającej kompleksowość i ciągłość diagnostyki i leczenia.

–  Jakość opieki zdrowotnej w placówkach medycznych traktujemy bardzo poważnie. Wierzę, że pacjenci przebywający w szpitalu w Makowie, dzięki nowej aparaturze medycznej, będą mieli lepsze warunki rekonwalescencji i szybciej będą wracać do zdrowia. Z pewnością też zwiększy się komfort pracy personelu szpitala. Środki, które dziś przekazujemy, są efektem doskonale przygotowanego projektu. Cieszę się, że udało nam się wesprzeć placówkę unijną pomocą. To wielkie, potrzebne szpitalowi przedsięwzięcie – powiedziała członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Liczba wyświetleń: 336

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.