Aktualności

Dziękowali za plony w Wąsewie

2018.08.17 10:35 , aktualizacja: 2018.08.17 11:27

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Na zdjęciu widać wieńce dożynkowe z poszczególnych sołectw Sołectwa przygotowały...
  • Na zdjęciu obok księdza Leszka Rukata stoi wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i radny województwa mazowieckiego Marian Krupiński Medalem Pamiątkowym „Pro...
  • Na zdjęciu widać wicemarszałek Janinę Ewę Orzełowską podczas wystąpienia Wicemarszałek Jania Ewa...
  • Na zdjęciu widać korowód dożynkowy. Prowadzą go starości z chlebem Korowodowi przewodzą...
  • na zdjęciu widać wspólnie gotujących Mariusza SZweda i mieszkankę gminy Wąsewo Wspólne gotowanie z...

Występy zespołów ludowych, gry i zabawy dla dzieci, wspólne gotowanie, warsztaty pieczenia chleba – to jedne z wielu atrakcji przygotowanych z okazji Święta Plonów w gminie Wąsewo (pow. ostrowski). W wydarzeniu uczestniczyła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji rolników oraz korowodem dożynkowym. Nie mogło również zabraknąć ceremonii dzielenia się chlebem, wypieczonym z tegorocznego ziarna. Wręczono również odznaczenia lokalne „Zasłużony dla Gminy Wąsewo”, „Za Czyn” i dyplomy uznania. Dożynki były też okazją do nagrodzenia najlepszych i najzdolniejszych uczniów z gminy, rodzice otrzymali dyplomy gratulacyjne.

 

– Dziękuję wszystkim rolnikom za ciężką  pracę wykonywaną bez względu na porę dnia czy nocy, w strugach deszczu czy pod palącym słońcem. Życzę wytrwałości, sprzyjającej aury oraz wszelkiej pomyślności – mówiła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Szczególnie wyróżniony

Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia” uhonorowano księdza Leszka Rukata. Odznaczenie wręczyli wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i radny województwa mazowieckiego Marian Krupiński. Proboszcz z Wąsewa czynnie angażuje się w życie lokalnej społeczności. Aktywnie działa na rzecz ochrony i renowacji zabytkowego kościoła pw. Narodzenia NMP, a także uczestniczy w akcjach organizowanych na terenie gminy.

 

Atrakcje dla każdego

Na scenie zaprezentowali się uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Rząśniku Włościańskim. Przygotowali przestawienie pt. „Spotkanie z Konopnicką”. Zespół Pieśni i Tańca „Oberek” działający przy Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” przypomniał dawne tańce ludowe. Folklorystyczny klimat utrzymał Zespół Ludowy Świtanki. Skoczną cygańską muzykę zaprezentowały formacja Cyganeria z Ostrowi Mazowieckiej oraz Patrycja Siwak-Runo z zespołem. Nie zabrakło również muzyki disco polo.

Na najmłodszych czekały gry i zabawy, malowanie twarzy, dziecięcy park rozrywki. Uczestnicy wydarzenia mogli spróbować sił w garncarstwie. Atrakcją zarówno dla młodszych, jak i starszych było wspólne gotowanie z Mariuszem Szwedem – finalistą telewizyjnego programu „Master Chef”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty pieczenia chleba.

 

Liczba wyświetleń: 495

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.