Aktualności

Nominacje dyrektorskie

2018.08.20 14:30 , aktualizacja: 2018.08.22 11:14

Autor: Oprac. Monika Gontarczyk, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • wspólne zdjęcie dyrektorów placówek kultury Iwona Wujastyk i Zbigniew...
  • wspólne zdjęcie dyrektorów placówek oświatowych Dyrektorzy placówek...
  • nominację odbiera Zbigniew Mokrowiecki Zbigniew Mokrowiecki będzie...
  • marszałek Adam Struzik Marszałek Adam Struzik...
  • uczestnicy spotkania W spotkaniu poza nowymi...
  • nowa dyrektor z nominacją Iwonie Wujastyk funkcję...

20 sierpnia nominacje dyrektorskie z rąk marszałka Adama Struzika otrzymało 8 dyrektorów placówek oświatowych i kulturalnych.

 

Placówki kultury…

Dyrektorzy instytucji kultury zostali powołani na swoje stanowiska na podstawie art. 15 ustawy o prowadzeniu i organizowaniu działalności kulturalnej.

 

Zygmunt Mokrowiecki powołany został na kolejną kadencję na 3 sezony artystyczne. Funkcję dyrektora będzie pełnił do 31 sierpnia 2021r. Dyrektorem Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku jest od 1 września 1990 r.

 

Funkcję dyrektora Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury w Warszawie na następne 5 sezonów artystycznych powierzono Iwonie Wujastyk. Będzie zatem dyrektorem do 31 sierpnia 2023 r.

 

… i oświaty

Dyrektorów jednostek oświatowych wyłoniono w drodze konkursów, które trwały od kwietnia do lipca br. Wszyscy zostali wybrani na stanowiska, po raz kolejny, na okres 5 lat tj. od 1 września 2018 r. do 31 sierpnia 2023 r., zgodnie z obowiązującymi przepisami Prawa oświatowego.

 

Hanna Konnak-Mierzyńska będzie dyrektorem Zespołu Szkół Specjalnych w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu. Marzena Kowalczuk obejmie stanowisko dyrektora Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach. Dorocie Mystkowskiej powierzono stanowisko dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Warszawie, Iwonie Olejnik – dyrektora Zespołu Medyczno-Społecznych Szkół Policealnych w Warszawie, a Katarzynie Kot-Szubińskej – dyrektora Zespołu Medyczno-Społecznych Szkół Policealnych (placówka utworzona od 1 września 2018 r., wcześniej Medyczna Szkoła Policealna w Mińsku Mazowieckim). Dyrektorem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Garbatce-Letnisku będzie Mirosław Dziedzicki.

Liczba wyświetleń: 1378

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.