Aktualności

Paprykowe święto w Słowikowie

2018.08.20 14:20 , aktualizacja: 2019.03.01 08:59

Autor: Joanna Wołczyńska (OR), Wprowadzenie: Dorota Mądral

  • Przemawiający Rafał Rajkowski, członek zarządu województwa Rafał Rajkowski, członek...
  • Uczestnicy XIX Ogólnopolskich Targów Papryki w Słowikowie W targach wzięli udział...
  • Beata Kozidrak podczas występu Gwiazdą wieczoru była Beata...
  • Widzowie siedzący przed sceną Publiczność dopisała (Fot....

W minioną niedzielę w Słowikowie koło Przytyka (powiat radomski) odbyła się XIX edycja Ogólnopolskich Targów Papryki. Jak co roku wystawcy i przedsiębiorcy prezentowali swoje wyroby i poznali nowe trendy w marketingu produktów rolnych oraz oczekiwania przetwórców papryki i branży handlowej.

– Po raz kolejny do Przytyka przyjechało wielu hodowców, a także miłośników tego zdrowego warzywa. Tegoroczne wydarzenie zachwyciło pięknymi stoiskami z papryką oraz tradycyjnymi straganami z jedzeniem. Atmosfera jak co roku była wyjątkowa – powiedział członek zarządu województwa Rafał Rajkowski.

 

Pamiątkowa tablica

Wydarzenie zainaugurowała uroczysta msza święta w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Przytyku. Następnie odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej przy urzędzie gminy, poświęconej Antoniemu Kwietniewskiemu, który jako pierwszy przed laty zaczął uprawiać paprykę w gminie Przytyk.

 

Zabawa z gwiazdami

Imprezę kontynuowano w Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego w Słowikowie pod Przytykiem. Wręczono nagrody w konkursie rolniczym na najładniejsze stoisko z papryką. Po programie dla najmłodszych pt. „Koncert Stwora Głodomora” i występie zespołu ludowego Wrzosowianki, scenę opanował Marcin Daniec. Sympatycy muzyki disco-polo świetnie bawili się podczas występu zespołu Jorrgus. Gwiazdą wieczoru była Beata Kozidrak i zespół Bajm.
 

 

Liczba wyświetleń: 336

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.