Aktualności

„W rytmie lata…” w Wodyniach

2018.08.27 14:50 , aktualizacja: 2018.08.27 15:07

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Na zdjęciu widać wicemarszałek Janinę Ewę Orzełowską w fartuszku uczestnicząca  w warsztatach kulinarnych. W warsztacie kulinarnym...
  • Dzieci rozpoczynają wyścig w workach. W tle widać scenę. Jedną z atrakcji były...
  • Na scenie występuje zespół „Mała orkiestra dni naszych”. Pomiędzy muzykami stoją dzieci. Koncert zespołu „Mała...
  • Na zdjęciu przed ścianka do zdjęć stoi wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i Wójt Gminy Wodynie Wojciech Klepack Okolicznościowa ścianka do...

Na festynie „W rytmie lata…”, zorganizowanym z okazji Dni Gminy Wodynie (powiat siedlecki), bawiły się całe rodziny. Z uczestnikami spotkała się wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Atrakcje dla dużych i małych

Zabawy, animacje, plac zabaw, pokazy ratownicze i koncert piosenek dla dzieci i dorosłych w wykonaniu Małej Orkiestry Dni Naszych, cieszyły się zainteresowaniem zarówno najmłodszych, jak i nieco starszych gości. Uczestnicy spotkania chętnie m.in. korzystali z warsztatów kulinarnych prowadzonych przez „Szlak Kulinarny Mazowiecka Micha Szlachecka”. Mogli nie tylko degustować, ale też spróbować własnych sił w przygotowaniu tradycyjnych potraw. W warsztatach uczestniczyła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

– Jesteście Państwo społecznością ludzi kreatywnych, aktywnych i pracowitych. Gratuluję tak wielkiego zaangażowania w rozwój gminy. Wasze starania o jak najlepszy jej wizerunek przekładają się na kreowanie pozytywnego wizerunku całego Mazowsza. Cieszę się również, że potraficie pięknie odpoczywać i bawić się, co mogę osobiście zobaczyć – mówiła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.  

 

„Noce i dnie” w gminie Wodynie

Nie mogło zabraknąć atrakcji, które nawiązywały do „Nocy i Dni”. Ekranizacja powieści w dużej mierze była realizowana na terenie gminy Wodynie. Serbinowski dwór to właśnie XIX-wieczny dwór z Seroczyna, a pamiętną scenę zbierania lilii wodnych kręcono pod wsią Kołodziąż. Odwiedzający festyn mogli fotografować się na specjalnej, pamiątkowej ściance z motywem z filmu „Noce i dnie”. Swoje stoisko miała też Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej. Grupa na terenie swojej działalności realizuje projekt pt.: „NOCE I DNIE łączą gminy i pokolenia”, odwołując się do filmowej tematyki, stara się integrować społeczność lokalną.

Wójt gminy Wodynie Wojciech Klepacki podkreślił doskonałą współpracę z Samorządem Województwa Mazowieckiego:

– Mamy dziś okazję podziękować za długo przez nas wyczekiwane inwestycje Samorządu Województwa Mazowieckiego na drogach wojewódzkich, przebiegających przez gminę Wodynie, a także za Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw i inne narzędzia, dzięki którym zmienia się oblicze mazowieckiej wsi. Warto również podkreślić, że samorząd Mazowsza wspiera także działania kulturalne, aktywizujące społeczności lokalne, z czego mieszkańcy gminy Wodynie chętnie korzystają. Są to między innymi działania, prowadzone pod hasłem „Nocy i dni”, filmu, którego większość scen nakręcono właśnie w naszej, pięknej gminie – mówił wójt Klepacki.

 

Organizację festynu wsparł Samorząd Województwa Mazowieckiego kwotą 15 tys. zł. Wieczór upłynął pod znakiem zabawy z zespołami: Top Girls, News, Mavers i Cliver.      

 

Liczba wyświetleń: 442

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.