Aktualności

Pieniądze na rewitalizację płockiego nabrzeża i drogę relacji Bielsk-Szumanie

2018.08.29 15:55 , aktualizacja: 2018.09.05 13:25

Autor: oprac. WKZ, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Widok na nabrzeże wiślane Płockie nabrzeże wiślane...

Na renowację terenów nadwiślańskich, które są częścią płockiego Starego Miasta – od ulicy Mostowej do Zalewu „Sobótka” – Zarząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył blisko 20 mln zł dofinansowania RPO WM 2014–2020. Na modernizację drogi w powiecie płockim przeznaczono prawie 7 mln zł.

 

– Projekt rewitalizacyjny, realizowany przez miasto Płock, pozwoli oddać nabrzeże wiślane mieszkańcom, którzy odtąd zyskają nowe możliwości rekreacyjne i wypoczynkowe. Drugi bardzo ważny projekt dotyczy drogi Bielsk – Szumanie. Jest to bardzo ważna droga powiatowa, która łączy trasę numer 10 z trasą krajową numer 60. Dzięki temu projektowi skrócone zostanie połączenie i zmniejszona emisja spalin, poprawi się też bezpieczeństwo – powiedział marszałek Adam Struzik.

 

20 mln zł z UE na rewitalizację nabrzeża w Płocku

Dzięki inwestycji nabrzeże wiślane w Płocku stanie się bezpieczniejsze i dużo atrakcyjniejsze. Zmodernizowane lub wybudowane zostaną sieć wodociągowa, sieci i urządzenia kanalizacji deszczowej, sanitarnej. Odpowiednio dostosowane będzie oświetlenie uliczne i przylegająca infrastruktura drogowa (ul. Rybaki wraz z chodnikami, zatokami postojowymi oraz zjazdami). Pojawią się udogodnienia dla miłośników biegania i rowerzystów (odpowiednie ścieżki). Powstaną też nowe ciągi spacerowe oraz elementy małej architektury, a tereny zielone będą zagospodarowane. Spacerowicze będą też mogli korzystać z promenady, która zostanie zaopatrzona w falochron, wiatę sezonową i wc.

 

7 mln zł na drogę relacji Bielsk-Szumanie

W ramach inwestycji m.in. zostaną przebudowane mosty w miejscowości Siemienie i Giżyno, a nawierzchnia jezdni będzie poszerzona do szerokości 6 m. Zostaną też skorygowane skrzyżowania i zjazdy oraz zamontowane bariery ochronne. Inwestycja zakłada rozwiązanie problemu dostępności komunikacyjnej terenów wiejskich powiatu płockiego. Przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności i dostępności do terenów inwestycyjnych. Wpłynie pozytywnie na poprawę atrakcyjności powiatu pod względem ekologicznym.

 

 

Liczba wyświetleń: 846

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.