Aktualności

Nowa hala targowa w Ciechanowie

2018.08.31 13:05 , aktualizacja: 2018.08.31 15:33

Autor: oprac. WKZ, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Widok z góry na rzędy stoisk. Widać ogrom hali Komfortowe wnętrze nowej...
  • Widok na halę z lotu ptaka. Bardzo dobrze widoczny jest duży parking Koło hali powstał także...
  • Marszałek, prezydent Kosiński i wiceprzewodnicząca Krawczyk przed budynkiem hali. W otwarciu hali wzięli...
  • Jedno z komfortowych stoisk. Pani otwiera kwiaciarnię Zarówno kupcy, jak i...
  • Makieta ze zdjęciami starego targowiska Stare targowisko na...

Zamiast tradycyjnego bazaru powstał estetyczny i funkcjonalny budynek, a obok pojawiło się targowisko sezonowe. Pobliskie otoczenie stało się wizytówką miasta. W uroczystym otwarciu hali wziął udział marszałek Adam Struzik oraz wiceprzewodnicząca sejmiku Wiesława Krawczyk.

 

– Cieszę się, że miasto zyskało nową przestrzeń publiczną – funkcjonalną, a zarazem estetyczną.  Mieszkańcy miasta mają w końcu targowisko z prawdziwego zdarzenia, komfortowe i z niezbędnym zapleczem.  Gratuluję miastu zakończenia tej ważnej inwestycji – mówił marszałek.

 

Hala zbudowana została w miejscu zaniedbanego i starego targowiska przy dworcu kolejowym. Budynek zaprojektowany został na planie prostokąta, a całkowita powierzchnia zabudowy to ponad 2,2 tys. m2. Przestrzeń została podzielona na część handlową – pawilony dla kupców, główną otwartą część wystawienniczą oraz toalety i pomieszczenia techniczne. Obiekt pozbawiony jest barier dla osób niepełnosprawnych.

 

– Budowa nowej hali targowej była wymagającym zadaniem. Chcieliśmy, by jak najlepiej spełniała swoją funkcję, czyli odpowiadała oczekiwaniom kupców i kupujących. Warunki na dawnym bazarze były fatalne, a teraz będą one podobne do tych w galeriach handlowych. Zamiast bazaru mamy i estetyczne targowisko sezonowe „na powietrzu” i funkcjonalny budynek – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

 

Powstało tu także centrum Park&Ride na około 200 nowych miejsc parkingowych z czego 13 przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Kierowcy mogą więc zostawić samochód i przesiąść się do komunikacji zbiorowej. Teren wokół dworca stał się spójny, estetyczny i nowoczesny. Odnowiono także pobliski skwer, który został obsadzony roślinnością oraz pojawiły się elementy małej infrastruktury. Całą przestrzeń ożywia fontanna i stylowe oświetlenie. Otoczenie dworca całkowicie zmieniło swoje oblicze, teren został uporządkowany, a miejsce stało się wizytówką miasta.

 

Budowę hali targowej sfinansował Urząd Miasta w Ciechanowie kwotą ponad 5 mln zł. Tyle samo – ponad 5 mln zł już z funduszy europejskich – przeznaczono na stworzenie drogowo-kolejowego węzła przesiadkowego wraz z parkingiem P&R. Budowa węzła jest częścią projektu, który zakłada też w przyszłości przebudowę ul. Sienkiewicza (droga dojazdowa do dworca PKP), rozbudowę sieci dróg dla rowerów oraz budowę nowej obwodowej drogi gminnej.

Liczba wyświetleń: 1199

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.