Aktualności

Koncert na 100-lecie

2018.09.05 11:35 , aktualizacja: 2018.09.06 13:56

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Zdjęcie przedstawia członków zespołu ubranych w stroje ludowe. Artyści zaprezentowali...
  • Na scenie stoi wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska. W tle widać muzyków z PZLPiT „Mazowsze” Wicemarszałek Janina Ewa...
  • Zdjęcie przedstawia zapełnioną widownie Sali koncertowej podczas koncertu PZLPiT „Mazowsze” Koncert cieszył się dużym...
  • Na zdjęciu widać PZLPiT „Mazowsze” po zakończonym występie. Artyści dziękują za brawa. Zespól nagrodzono gromkimi...

Powiat miński z okazji obchodów 100-lecia niepodległości przygotował szereg wydarzeń nawiązujących do odzyskania przez Polskę wolności. Imprezy zaplanowano na cały rok. Jedną z tych inicjatyw był koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Z uczestnikami koncertu spotkała się wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

W patriotycznym tonie

W sali koncertowej Miejskiej Szkoły Artystycznej członkowie PZLPiT „Mazowsze” wykonali piękny program, składający się z pieśni patriotycznych. Artyści zabrali słuchaczy w podróż w czasie, prezentując utwory, które na przestrzeni dziejów krzepiły i umacniały Polaków. Usłyszeć można było: Rotę, Marsz Marsz Polonia, Modlitwę Obozową, Czerwone maki na Monte Cassino, Legiony, Warszawskie Dzieci. Dla minionych pokoleń pieśni te były wyrazem troski i zarazem nadziei, że ich trud nie pójdzie na marne.  Koncert Zespołu pod dyrekcją Jacka Bonieckiego odbył się przy pełnej widowni. Współorganizatorem występu był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

– Dziś możemy cieszyć się wolnością i zmieniać otaczającą nas rzeczywistość. Trzeba jednak pamiętać, że ta wolność została okupiona olbrzymim cierpieniem, że droga do niej nie była ani łatwa, ani prosta. Musimy o tę wolność dbać i pielęgnować pamięć o bohaterach walki o niepodległość – mówiła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.   

Liczba wyświetleń: 219

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.