Aktualności

Forum Ekonomiczne

2018.09.07 15:00 , aktualizacja: 2018.09.07 15:35
Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Monika Gontarczyk
Uczestniczli panelu Wspólnie inwestujemy w dziedzictwo kulturowe na wschodnim pograniczu Unii – współpraca transgraniczna oczami kobiet – decydentek Tegoroczne spotkanie...

Już po raz XXVIII odbyło się Forum Ekonomiczne, na którym specjaliści z różnych branż dyskutowali o szeroko pojętej ekonomii. Wymieniali się również pomysłami i wiedzą z tego obszaru. W wydarzeniu uczestniczyła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Brexit tematem przewodnim

Tegoroczne forum odbywało się pod hasłem „Europa wspólnych wartości czy Europa wspólnych interesów?”. Tematem, który zdominował spotkanie były możliwe konsekwencje w gospodarce spowodowane wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Poruszano także zagadnienia związane z kierunkami rozwoju Europy i ochroną środowiska.

 

Z perspektywy kobiet

Podczas Forum odbył się panel pt. „Wspólnie inwestujemy w dziedzictwo kulturowe na wschodnim pograniczu Unii – współpraca transgraniczna oczami kobiet – decydentek”. Panel został zorganizowany we współpracy ze Wspólnym Sekretariatem Technicznym Programu Współpracy Transgranicznej Polska–Białoruś–Ukraina 2014–2020. Rozmawiano o konkretnych osiągnięciach programu dotyczących ochrony dziedzictwa kulturowego zarówno materialnego jaki i duchownego pogranicza polsko–białorusko–ukraińskiego.

 

– Wszystkie zrealizowane dotąd projekty są przykładami dobrej współpracy ponad granicami państw. Projekty te są mostami łączącymi różne kultury, zwyczaje i ludzi. Potrzeba nam jak najwięcej takich mostów, aby lepiej poznawać naszych sąsiadów, ale także pielęgnować własne tradycje – mówiła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska. 

 

Przedsięwzięcie skierowane jest głównie do przedstawicieli regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Przez 28 lat, z lokalnego wydarzenia rozrosło sią do międzynarodowego spotkania. Uczestniczą w nim najważniejsze osoby biznesu i polityki.

 

Liczba wyświetleń: 437

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.