Aktualności

Nowa droga w powiecie węgrowskim

2018.09.10 08:05 , aktualizacja: 2018.09.10 14:07

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • zdjęcie z lotu ptaka na odnowioną drogę Dzięki UE udało się...
  • uczestnicy przed obeliskiem pozuja do wspólnego zdjęcia Otwarciu inwestycji...
  • zdjęcie sprzed remontu Ta wyboista droga to już...
  • zdroga we wsi z zatoką autobusową i chodnikiem ...teraz jezdnia zyskała...
  • uczestnicy wypuścili balony w barwach narodowych Dla społeczności powiatu...

Dzięki środkom pozyskanym w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych udało się przebudować drogę powiatową nr 2247W. Wyremontowany odcinek biegnie od Kałuszyna (granica powiatu) do Paplina. W uroczystym oddaniu do użytku odnowionej drogi uczestniczyły wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Co zrobiono?

 

Na całej długości remontowanego odcinka (28 km) położono nową nawierzchnię, a pobocza wyprofilowano i utwardzono. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących przebudowano ponad 30 skrzyżowań i 7 przejść dla pieszych. Powstały też 3 nowe przejścia i 1,2 km chodnika. Droga zyskała oznaczenia pionowe i poziome.

 

­– Realizacja inwestycji była możliwa dzięki współpracy pomiędzy samorządami nie tylko powiatu węgrowskiego, ale całego subregionu. Efekt jest imponujący. Mam nadzieję, że w przyszłości powstaną kolejne tak dobre i potrzebne wspólne projekty – wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Kiedy i za ile?

Realizację projektu rozpoczęto w lipcu 2016 r., a prace drogowe ruszyły w czerwcu ub.r. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 20,3 mln zł. Dofinasowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020 wyniosło ponad 12,2 mln zł. Pozostałe środki pochodziły z budżetu Starostwa Powiatowego w Węgrowie (ponad 6,3 mln zł) oraz gminy Korytnica (ponad 1,8 mln zł).

 

 

­– W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości staraniem powiatu węgrowskiego oraz województwa mazowieckiego, gminy Korytnica i gminy Wierzbno przebudowano drogę Palin–Korytnica–Roguszyn–Wierzbno–Stary Dwór. Nadano jej nazwę Trakt Niepodległości. Napis ten wyryty na obelisku będzie przypominał nie tylko o dzisiejszym wydarzeniu i zrealizowanej inwestycji, ale przede wszystkim o owocnej współpracy samorządów – zauważyła członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Co da?

Nowa droga poprawi komfort jazdy i zwiększy bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Ułatwi i przyspieszy codzienny dojazd do pracy.

 

 

Liczba wyświetleń: 414

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.