Aktualności

Poznaliśmy najlepsze województwo… w piłce nożnej!

2018.09.17 09:00 , aktualizacja: 2018.09.17 14:25

Autor: oprac. WKZ, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Zawodnicy druzyny piłkarskiej z Mazowsza pozują do zdjęcia na tle bramki. Wśród piłkarzy jest Wiesław Raboszuk i Tomasz Kominek Drużyna piłkarska z...
  • Zawodnik przymierza się do strzału w bramkę Jeszcze kilka próbnych...
  • Wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz dyrektor płockiej delegatury UMWM z jednym z zawodników ze zwycięskiej drużyny Wicemarszałek Wiesław...
  • Zawodnicy dumnie prezentują przed sobą czerwoną płachtę materiału z wyszytym białym orłem Do boju zagrzewała Flaga...
  • Wicemarszałek Wiesław Raboszuk, zwycięski zawodnik z Mazowsza i marszałek Adam Struzik. Wicemarszałek Wiesław...
  • Wiesław Raboszuk i Adam Struzik pozują do zdjęcia z całą drużyną z łódzkiego. Jeden z nich trzyma puchar W tym roku ze złotym...

Po dwudniowych rozgrywkach meczów piłki nożnej między drużynami urzędów marszałkowskich najlepsi okazali się zawodnicy z województwa łódzkiego, którzy zdobyli tytuł Mistrza Polski Urzędów Marszałkowskich. Gospodarzem 11 edycji turnieju był o Mazowsze. Zawody zorganizowano w Płocku.

 

Drużyna z Mazowsza

Jak się prezentowała? Departament rolnictwa w ataku, kultura na obronie, a bramki strzegł szef zakładowego archiwum. Mimo mocnego składu, przegraliśmy z zachodniopomorskim w walce o III miejsce na podium, II miejsce wywalczyło lubelskie.

– Przede wszystkim kibicowałem zdrowej, zgodnej z zasadami fair play sportowej rywalizacji. Ale oczywiście sercem byłem z naszymi. Panowie, dziękujemy za dobry turniej. Medale były w zasięgu ręki! Doceniam walkę i zaangażowanie. Gratuluję zwycięskiej drużynie z łódzkiego. A naszej drużynie pozostaje czekać na rewanż – powiedział marszałek Adam Struzik.

 

Mamy tytuł „najlepszego zawodnika”!

Zawodnicy zdobyli również indywidualne wyróżnienia, w tym najważniejsze – króla strzelców (które zdobył strzelec z łódzkiego) i najlepszego bramkarza turnieju (bramkarz z opolskiego). Nasza drużyna zaś może się poszczycić tytułem najlepszego zawodnika, który zdobył Kamil Nalewka z departamentu rolnictwa.

– Bycie dobrym sportowcem, który zna się na zasadach fair play uczy także zdrowej rywalizacji w życiu codziennym – mówił wicemarszałek Wiesław Raboszuk. – Po ciężkiej walce z województwem zachodniopomorskim jesteśmy na 4 miejscu w XI Mistrzostwach Urzędów Marszałkowskich w piłce nożnej. To dobry wynik. Gratuluję wszystkim zawodnikom i dziękuję za wspaniałe widowisko.

W zawodach wzięło udział niemal 200 zawodników z 13 województw. W składach drużyn byli pracownicy urzędów marszałkowskich, radni i członkowie zarządów z poszczególnych województw.

 

Bo sport jednoczy

Co roku imprezie towarzyszy zdrowa sportowa rywalizacja i świetna atmosfera. Turniej to też znakomita okazja do międzyurzędowej integracji i wymiany doświadczeń na różnych polach pracy zawodowej.  Mistrzostwa to nie tylko rywalizacja na boiskach, ale też szansa poznania ciekawych miejsc z ich historią i kulturą, a dla organizatorów turnieju możliwość promocji własnego regionu.

 

Liczba wyświetleń: 786

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.