Aktualności

Pikniki z sercem w Płocku i Warszawie

2018.09.17 09:10 , aktualizacja: 2018.09.18 10:41

Autor: oprac. WKZ, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Chodnik w Parku Szczęśliwickim. Widać spacerujących ludzi, w oczy rzuca się wielki miś-maskotka Badania profilaktyczne nie...
  • Członek zarządu Elżbieta Lanc otwiera piknik w Warszawie Członek zarządu Elżbieta...
  • Na zdjęciu widać stoiska i gwarny tłum ludzi wokół nich Warszawskie Miasteczko...
  • Wicemarszałek Wiesław Raboszuk i dyrektor Tomasz Kominek z pracownikami MCPS-u Podczas pikników mieszkańcy...
  • Wicemarszaek Raboszuk z dyrektorem Szpitala Zespolonego w Płocku Płocki piknik odwiedził też...

Piknik Rodzinny z Sercem w Płocku odwiedzili wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz dyrektor płockiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Tomasz Kominek. W Warszawie z uczestnikami spotkała się członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Promowanie zdrowego stylu życia poprzez organizowanie pikników pozwala w ciekawy i atrakcyjny sposób przekazać mieszkańcom Mazowsza, jak ważne jest dbanie o siebie. Żyjemy w czasach naznaczonych chorobami cywilizacyjnymi. Dlatego ważne jest, aby od najmłodszych lat uczyć się zdrowego stylu życia, a także zapobiegania różnym chorobom. Wydarzenia takie uświadamiają, że regularne badania, zdrowy tryb życia, odpowiednia dieta pomagają uniknąć najgroźniejszych chorób.

 

Spotkanie w Płocku

– Promocja zdrowia uświadamia ludziom, jak ważne jest zwiększenie kontroli nad własnym zdrowiem, jego poprawa i utrzymanie. Dlatego tak istotne jest organizowanie rożnego rodzaju festynów prozdrowotnych, jak ten piknik. Tego typu akcje pokazują współczesnemu, zabieganemu społeczeństwu, że trzeba dbać o siebie i szanować swoje zdrowie. Żyjmy tym hasłem, że lepiej zapobiegać niż zwalczać – zwrócił się do uczestników wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Ci, którzy w sobotnie popołudnie odwiedzili płocki Stadion Orlen Arena od godz. 14.00 do 19.00 mogli skonsultować swoje problemy zdrowotne z różnymi specjalistami, a także wziąć udział w bezpłatnych badaniach profilaktycznych.

 

– Warto wykorzystywać każdą okazję, by dbać o zdrowie. Właśnie m.in. dzięki piknikom z sercem mieszkańcy Mazowsza mogą dowiedzieć się, co robić, by jak najdłużej cieszyć się dobrą kondycją i zdrowiem. W dodatku wiedzę tę przekazują świetni specjaliści. Zachęcam do skorzystania z szansy bezpłatnych konsultacji z nimi – przekonuje dyrektor płockiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Tomasz Kominek.

 

Badania w Warszawie

 

W Parku Szczęśliwickim w Warszawie Miasteczko Zdrowia otworzyła członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

– Chcemy dzisiaj pokazać, że systematyczne badania, aktywność fizyczna, odpowiednie odżywianie, a także umiejętność relaksu są ważne dla naszych serc. Spędzanie wolnego czasu przed komputerem, spoglądanie przez wiele godzin w smartfony czy oglądanie przez cały weekend telewizji nie spowodują, że będziemy zdrowsi. Łatwiej jest nam kupić gotowe potrawy, niż samemu je przygotować ze świeżych i lokalnych produktów. Dlatego właśnie na terenie całego województwa organizujemy Miasteczko Zdrowia, w którym mieszkańcy mogą zapoznać się z ofertą naszych szpitali, wykonać bezpłatnie badania przesiewowe oraz skorzystać z porad ekspertów – powiedziała członek zarządu Elżbieta Lanc.

Podczas warszawskiego pikniku można było spotkać się także z uczniami XV Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego, którzy uczestniczą w samorządowym programie edukacyjnym „Szkoła Promocji Zdrowia”. Podczas pikniku, wśród mieszkańców Warszawy największą popularnością cieszyły się badania poziomu cukry we krwi, badania densytometryczne w kierunku osteoporozy, jak również instruktaże NORDIC WALKING prowadzone przez rehabilitantów. Także lekarze kardiolodzy, diabetolodzy oraz dietetycy nie mogli narzekać na brak zainwestowania ze strony osób uczestniczących w tym wydarzeniu. Podczas stołecznego pikniku wykonano i udzielono ponad 2 tys. badań i porad.

 

 

Liczba wyświetleń: 492

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.