Aktualności

Mazovia Cup 2018 wokół Wołomina

2018.09.17 08:10 , aktualizacja: 2019.03.06 15:53

Autor: Opr. na podstawie nadesłanej informacji, Wprowadzenie: Dorota Mądral

  • Grupa zawodników ścigająca się na rowerach na leśnych ścieżkach W Mazovia Cup 2018 wzięło...
  • Zawodnik biegnący z rowerem Trasy zawodów nie należały...
  • Uczestniczka zawodów podczas pokonywania trasy Mistrzostwa Polski w...

15 i 16 września w wołomińskich lasach rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w Rowerowej Jeździe na Orientację. Imprezę zorganizowano przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie i Urzędu Miasta w Wołominie.

 

W zawodach wzięło udział stu zawodników i zawodniczek z całej Polski, w tym prawie wszyscy z krajowej czołówki łącznie z medalistkami Mistrzostw Europy Juniorek. Pierwszego dnia gęsta sieć ścieżek zmuszała do bardzo uważnej nawigacji; łatwo było o błąd w czytaniu mapy. Drugiego dnia zawodów twarda i dająca możliwość rozpędzenia się nawierzchnia leśnych ścieżek, do tego formuła rywalizacji (start masowy) wręcz wymuszały na uczestnikach duże prędkości. Nie wszyscy potrafili w tych warunkach zachować koncentrację, jednak najlepsi byli w stanie dojechać do mety w szybkim tempie i bez błędów nawigacyjnych. Wszyscy podkreślali, że teren nie tylko pozwalał zaprezentować swoje umiejętności kondycyjne i nawigacyjne, ale i dawał dużo przyjemnej jazdy. Rywalizacja była bardzo zacięta. Ostatecznie zwyciężyły sztafety z Mazowsza: damska – Monika Marcinkiewicz-Kajzer/Anna Kamińska oraz męska, w składzie: Hubert Kielak/Grzegorz Marcinkiewicz. W kategorii indywidualnej na długim dystansie triumfowali: Karolina Pacek z Mazowsza oraz Witold Mikielski z UMKS Orkan Ostróda.

Szczegóły dotyczące wyników zawodów i informacje o zawodach.

Patronat nad tym wydarzeniem objęła prezydent Wołomina, zaś organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Team 360 Stopni.

Liczba wyświetleń: 156

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.