Aktualności

Senioriada w Mrozach

2018.09.17 10:35 , aktualizacja: 2018.10.18 12:49

Autor: Departament Edukacji Publicznej i Sportu UMWM, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Zawodniczka wykonuje pchnięcie kulą stojąc na wyznaczonym polu Aktywność sportowa jest...
  • Elżbieta Lanc na scenie gratuluje seniorom Członek zarządu Elżbieta...
  • Panie w czerwonych spódnicach i chustach występują na scenie. Spiewają korzystając ze śpiewników Coś dla ducha i ciała....

Mazowiecką Sportową Senioriadę 2018 zorganizowano na stadionie sportowym w Mrozach (pow. miński). Imprezę otworzyła członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

 

– Cieszę się, że tak wielu z was chce aktywnie spędzać czas i dba o swoje zdrowie. Jestem pełna podziwu dla zaangażowania w aktywność sportową, edukacyjną i społeczną. Cieszę się że podejmujecie wyzwania, stawiacie sobie cele i rozwijacie swoje zainteresowania – zwróciła się do seniorów członek zarządu Elżbieta Lanc, dziękując za liczne przybycie.

Uczestnicy Senioriady rywalizowali w dyscyplinach indywidualnych (tenis stołowy, bieg na dystansie 40 m, pchnięcie kulą, skok w dal z miejsca, strzelanie z łuku, strzelanie z broni pneumatycznej, ergometry wioślarskie, tenis ziemny) oraz zespołowych: przeciąganie liny i gra w dwa ognie. Rywalizacja odbywała się  w trzech kategoriach wiekowych: 55–65 lat, 66–70 lat i powyżej 70 roku życia. Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe medale oraz nagrody rzeczowe.

 

Miasteczko Zdrowego Seniora

Dla uczestników były też przygotowane inne atrakcje. W Miasteczku Zdrowego Seniora można było skorzystać z bezpłatnych badań oraz porad zdrowotnych (m.in. pomiary tętna, cukru, tkanki tłuszczowej) czy wziąć udział w konkursach i zabawach prowadzonych przez animatorów. Dodatkową atrakcją była Scena dla Seniora, na której wystąpiły zespoły: ,,Barwy Jesieni” z Mrozów, Sąsiadeczki ze Starej Kornicy, z Dziennego Domu „Senior+” z Nowych Hołowczyc, ze Stowarzyszenia „Radość Trzeciego Wieku” z Mińska Mazowieckiego. Wysłuchano też Międzypokoleniowego Zespołu „Razem” z Domu Kultury w Kałuszynie oraz występu Teresy Kowalskiej z Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku w Cegłowie.

 

Każdy uczestnik imprezy otrzymał pakiet startowy: plecak, koszulkę, kubek, chustę, czapeczkę, wodę oraz skorzystał z bezpłatnego poczęstunku, który był przygotowany w strefie gastronomicznej. Imprezę zorganizowało Mazowieckie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej przy współudziale Miasta i Gminy Mrozy ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Liczba wyświetleń: 265

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.