Aktualności

Bezpieczniej i wygodniej w Warce

2018.09.17 14:40 , aktualizacja: 2018.09.18 16:13

Autor: oprac.na podst.zebr.mat., Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Fragmnent chodnika od ul. Filtrowej do ul. Pruskiej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 731 w Warce Chodnik powstał w ciągu...
  • przemawia marszałek Adam Struzik Marszałek Adam Struzik...
  • na nowym chodniku stoją przedstawiciele władz lokalnych i mieszkańcy Warki W oddaniu do użytku...

Rozbudowa infrastruktury drogowej na Mazowszu to jedno z priorytetowych zadań samorządu województwa. Przykładem modernizacji prowadzonych w tym obszarze jest  budowa 1,2 km chodnika od ul. Filtrowej do ul. Pruskiej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 731 w Warce. Środki – ponad 830 tys. zł – w całości pochodziły z budżetu Mazowsza.

 

Ruch na tym odcinku drogi to ponad 5,5 tys. pojazdów na dobę. Inwestycja wpłynęła na poprawę bezpieczeństwa pieszych użytkowników drogi.  Zrealizowano ją dzięki dobrej współpracy z lokalnym samorządem, który we własnym zakresie zlecił opracowanie niezbędnej dokumentacji projektowej.

 

– W regionie mamy niemal 3 tys. km dróg wojewódzkich, spośród których co roku modernizujemy lub przebudowujemy po kilkadziesiąt kilometrów. W tym obszarze na szczególną uwagę zasługuje współpraca z lokalnymi samorządami. Dzięki niej dużo szybciej powstają ciągi pieszo-rowerowe – podkreślił marszałek Adam Struzik.

 

Partnerskie współdziałanie

Współpraca z lokalnymi samorządami w obszarze wspólnej realizacji chodników i ścieżek rowerowych jest niezwykle istotna dla działań samorządu w obszarze poprawy bezpieczeństwa pieszych użytkowników dróg. Tylko w tym roku w budżecie województwa na budowę chodników zabezpieczono kwotę prawie 18 mln zł. Jest to rekordowa kwota w historii samorządu Mazowsza.

 

Liczba wyświetleń: 243

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.