Aktualności

Pracują na rzecz Mazowszan

2018.09.18 12:45 , aktualizacja: 2018.09.19 09:53

Autor: oprac.na podst.zebr.mat., Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • członkowie zarządu wojeództwa na spotkaniu z przedstzwicielami jednostek podległych Marszałek Adam Struzik,...
  • marszałek Adam Struzik wręcza listy gratulacyjne dyrektorom jednostek Listy gratulacyjne za...
  • wicemarszałek Wiesław Raboszuka gratuluje jednemu z dyrektoró jednostek podległych samorzadowi Mazowsza Aktywna praca na rzecz...
  • gratulacje od członek zarządu Elżbiety Lanc dla jednej z dyrektorek jednostki organizacyjnej Efektywna współpraca zawsze...
  • siedzą dyrektorzy jednostyek podległych samorzadowi Mazowsza Dyrektorzy wojewódzkich...

Wymiana doświadczeń oraz podsumowanie dotychczasowej działalności instytucji, dla których organem prowadzącym jest samorząd Mazowsza było głównym tematem spotkania zarządu województwa z kierownikami wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych.

 

Spotkanie pozwoliło na krótkie posumowanie doczasowej działalności jednostek, ich rozwoju oraz planów na przyszłość. Marszałek Adam Struzik zwrócił uwagę na rolę wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych w kreowaniu obecnego wizerunku Mazowsza.

 

– W tym roku obchodzimy jubileusz 20-lecia samorządu. Nasze województwo jest wskazywane jako przykład dynamicznego rozwoju. To efekt pracy, pasji, ale i współpracy nasz wszystkich. Warto się na chwilę zatrzymać i podsumować to, co udało się zrobić, a także zastanowić się w jakim kierunku podążać – zaznaczył marszałek Adam Struzik.

 

Samorząd Województwa Mazowieckiego to nie tylko urząd marszałkowski, ale też szpitale, muzea, teatry, kina, biblioteki pedagogiczne, ośrodki ruchu drogowego, centra kształcenia i doskonalenia zawodowego nauczycieli, specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze oraz szereg innych instytucji, które na co dzień realizują wiele istotnych dla regionu i jego mieszkańców zadań. Chociażby m.in. zapewnienie właściwej opieki zdrowotnej, fundowanie stypendiów dla najzdolniejszych uczniów, promowanie bezpiecznych zachowań wszystkich uczestników ruchu drogowego czy też dbałość o ciekawą ofertę kulturalną. Jedno jest pewne – wspólnie zmieniamy Mazowsze. Warto o tym pamiętać.

 

Na zakończenie spotkania marszałek życzył wszystkim kierującym instytucjami, aby, tak jak dotychczas przyczyniali się do rozwoju Mazowsza oraz podnoszenia jego rangi w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej.  

 

Liczba wyświetleń: 239

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.