Aktualności

Samorząd Mazowsza nagrodził trzech młodych artystów

2018.09.25 08:55 , aktualizacja: 2018.09.25 14:40

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

logo nagrody Infografika (autor:...

Chcąc docenić ludzi sztuki i wesprzeć ich twórczość samorząd Mazowsza już po raz drugi przyznał nagrody młodym artystom. Te prestiżowe wyróżnienia udzielane są za twórczość literacką, teatralną, muzyczną, plastyczną, fotograficzną i filmową oraz za inicjowanie nowatorskich form życia społeczno-kulturalnego.

 

W konkursie mogli wziąć udział artyści z Mazowsza, którzy nie ukończyli 35. roku życia, a swoje osiągnięcia mogą potwierdzić nagrodami i wyróżnieniami na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim czy międzynarodowym. Komisja, w której skład wchodzili przedstawiciele Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki UMWM w Warszawie, środowisk twórczych i artystycznych, jak również reprezentant Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, wyłonili trzech najlepszych artystów z Mazowsza.

 

Tegorocznymi zwycięzcami Nagrody Twórczej zostali:

  1. Anna Maria Dybowska – absolwentka Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Otrzymała dyplom magisterski z wyróżnieniem z grafiki warsztatowej. Aneks z rysunku wykonany pod kierunkiem prof. dr hab. Antoniego Fatały obroniła w Europejskim Wydziale Sztuk AFiB Vistula w Warszawie. Stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w sztuce.
  1. Paweł Płóciennik – jest autorem oficjalnie ukazujących się albumów komiksowych. Od 2010 r. publikuje autorskie powieści graficzne. Od 2014 r. jest studentem Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Obecnie uczęszcza do pracowni prof. Jarosława Modzelewskiego. Jest uczestnikiem wielu wystaw indywidualnych, a także zbiorowych, w ośrodkach w kraju i za granicą. Został wyróżniony nagrodą im. Grzegorza Kowalika na Coming Out 2015 oraz Stypendiami Rektora ASP w roku 2015 i 2016.
  1. Karolina Zaborska – jest pracownikiem Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi w Pracowni Interdyscyplinarnych Działań Wizualnych. Czynnie uczestniczy w organizowaniu plenerów, warsztatów, a także konferencji również międzynarodowych. Jako artystka posługuje się wieloma technikami.

Za swoją aktywność twórczą laureaci otrzymali nagrodę w wysokości 9 tys. zł brutto każdy. Taki zastrzyk gotówki pozwoli im na realizację interesujących przedsięwzięć.

 

 

Liczba wyświetleń: 292

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.