Aktualności

Poznaliśmy Strażaka Sierpnia

2018.09.27 09:40 , aktualizacja: 2018.09.27 09:53

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Marszałek wręcza druhowi list gratulacyjny Tytuł strażaka miesiąca...
Strażacy wraz z marszałkiem pozują do zdjęcia na tle flag Polski, UE i województwa mazowieckiego (fot. Michał Słaby)

Niezależnie od pory dnia czy okoliczności strażacy zawsze są gotowi do działania. Tak jest także w przypadku druha Arkadiusza Piechocińskiego z OSP w Krasnem (powiat przasnyski), który za swoją profesjonalną postawę otrzymał tytuł „Strażaka Miesiąca Sierpnia 2018”. Marszałek Adam Struzik wręczył druhowi nagrodę.

 

Druh Arkadiusz Piechociński jest członkiem OSP w Krasnem od 18 lat. Podczas przyjęcia weselnego udzielił pomocy jednemu z gości, którego czynności życiowe ustały. Reanimacja trwała aż do przyjazdu karetki. Szybka akcja druha uratowała życie mężczyźnie, który, jak się okazało, doznał rozległego zawału. Za odważną postawę, pełną profesjonalizmu i determinacji w ratowaniu życia, druh Arkadiusz Piechociński otrzymał tytuł „Strażaka Miesiąca Sierpnia 2018”.

 

– Bycie członkiem OSP oznacza ciągłą gotowość do działania, wymaga odwagi, sprawności, doświadczenia i siły charakteru. W trakcie osiemnastoletniej służby w Ochotniczej Straży Pożarnej w Krasnem dał się Pan poznać jako wzorowy strażak ochotnik, bez wahania gotowy bezinteresownie podejmować się zadań trudnych, ryzykownych, a zarazem bardzo odpowiedzialnych – gratulował druhowi marszałek Adam Struzik podczas spotkania. – Swoim wspaniałym zachowaniem oraz gotowością niesienia pomocy w nieoczekiwanych okolicznościach potwierdził Pan, że działanie w OSP jest Pańskim prawdziwym życiowym powołaniem – podkreślił.

Liczba wyświetleń: 279

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.