Aktualności

Nowe technologie w mazowieckich szkołach

2018.09.27 12:10 , aktualizacja: 2018.10.03 15:07

Autor: oprac. Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Przemawia na tle baneru z logo Mazowsza Z uczestnikami spotkała się...
  • Przemawia do uczestników Konferencję w Ciechanowie...
  • Widok na salę Uczestnicy konferencji,...

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie i Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie zorganizowali wspólnie dla dyrektorów i nauczycieli cykl konferencji  „Mazowiecka szkoła uczy nowocześnie”. Z uczestnikami spotkała się wiceprzewodnicząca sejmiku Wiesława Krawczyk.

 

Bezcenna wiedza

Wystąpienia nauczycieli konsultantów OEIiZK łączące elementy technologii, rozrywki i design w angażujący sposób przedstawiły idee warte propagowania, w tym przypadku możliwości jakie wnosi do szkoły stosowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK).

Były także warsztaty dla nauczycieli z elementami Escape room, w czasie których można było zdobyć cenną wiedzę i umiejętności dotyczące wykorzystania nowych technologii w szkole.

Uczestnicy konferencji uzyskali także informacje o wparciu, jakie przygotował dla nauczycieli z województwa mazowieckiego Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie w zakresie wykorzystania nowych technologii w szkole. Są to min. różnorodne szkolenia – zarówno stacjonarne, jak i online, sieci współpracy, indywidualne lub grupowe konsultacje.

 

Nowoczesność to konieczność

O tym, jak ważne jest wykorzystanie najnowszych technologii w edukacji przekonuje wiceprzewodnicząca sejmiku Wiesława Krawczyk.

–  Wykształcone społeczeństwo jest najwyższym kapitałem współczesnego kraju i gwarantem jego cywilizacyjnego rozwoju. Dynamiczny postęp, dyktowany przez rewolucję naukowo-techniczną, wymaga od kolejnych pokoleń gotowości do podejmowania nowych wyzwań i perspektywicznego myślenia, ale też kompetencji oraz wysokiego poziomu wiedzy. Cieszę się, że system kształcenia zmienia się, ewoluuje. Dostosowuje się do najwyższych europejskich standardów, stawia na nowoczesność, zapewniając młodym ludziom gruntowne przygotowanie do wejścia w dorosłe życie i podjęcia pracy w konkretnym, wymarzonym zawodzie – podkreśla Wiesława Krawczyk.

Liczba wyświetleń: 214

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.