Aktualności

OSP Pilawa – najlepszą orkiestrą dętą KSOW 2018

2018.10.01 12:50 , aktualizacja: 2018.10.01 13:28

Autor: Marcin Rzońca (RW), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • OSP PIlawa - - wspólne zdjęcie zwycięzców konkursu, trzymają ręce w górze w geście radości Radość z zajęcia I miejsca...
  • Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Wyszkowa Młodzieżowa Orkiestra Dęta...
  • Miejska Orkiestra Dta Moderato z Warki Miejska Orkiestra Dęta...
  • członkowie Iłżeckiej Orkiestry Dętej podczas występu Występ Iłżeckiej Orkiestry...
  • Orkiestra Dęta BONI ANGELI z Jedlni Orkiestra Dęta BONI ANGELI...
  • na saksofonie grają przedstawiciele Orkiestry Dętej The Orchestrose z Różana Na zakończenie części...
  • Orkiestra Dęta OSP Pilawa Laureaci I miejsca...
  • fragment musztry paradnej Miejska Orkiestra Deta...

To było prawdziwe święto muzyki – 30 września w Iłży o tytuł najlepszej orkiestry dętej Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na Mazowszu walczyło 6 formacji muzycznych. W finale V edycji konkursu zwyciężyła orkiestra Dęta OSP Pilawa.

 

Do iłżeckiego amfiteatru przyjechało sześć z siedmiu zgłoszonych orkiestr. Bardzo zróżnicowanych – typowych, młodzieżowych, strażackich czy bigbandowych. Przywieźli zespoły mażoretek, mini musztrę paradną oraz utalentowanych wokalistów. Po półgodzinnych koncertach każdej z nich wystąpił ubiegłoroczny laureat konkursu KSOW Kozienicka Orkiestra Dęta Furioso.

 

Wygrani

Tytuł Najlepszej Orkiestry Dętej Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich 2018 i nagrodę finansową w wysokości 5 tys. zł zdobyła Orkiestra Dęta OSP Pilawa. II miejsce i 4 tys. zł trafiły do Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszkowie, a III lokatę i nagrodę 3 tys. zł przyznano Miejskiej Orkiestrze Moderato z Warki. W uznaniu trzech pozostałych orkiestr z Różana, Jedlni i Iłży, jury postanowiło przyznać im wyróżnienia konkursowe w wysokości tysiąca zł dla każdej formacji. Nagrody, w postaci symbolicznych czeków wręczali – przewodniczący komisji konkursowej Marian Chmielewski, radny województwa mazowieckiego Zbigniew Gołąbek i zastępca burmistrza Iłży Marek Łuszczek.

 

– Orkiestry dęte to wspaniałe miejsce do rozwijania talentów i nauki warsztatu muzycznego – zaznacza Marian Chmielewski ze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. – Cieszymy się, że w tym roku odwiedziło nasz konkurs kilku starych znajomych, ale i orkiestry nowe, które pojawiły się dwa czy trzy lata temu. Dały sporo świeżości i nowych pomysłów na aranżacje – dodaje.

 

– To dla nas wielki sukces zwłaszcza, że wszystkie orkiestry zaprezentowały dobry warsztat i świetny repertuar – podkreśla kapelmistrz orkiestry z Pilawy Krzysztof Czajka. – Nagroda w konkursie KSOW z całą pewnością zmotywuje muzyków do jeszcze większego zaangażowania, ale i spowoduje więcej radości z samej gry – dodaje.

 

Konkurs po raz piąty zorganizowało Biuro Regionalne Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Liczba wyświetleń: 616

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.