Aktualności

Nowy sprzęt medyczny i centrum przesiadkowe

2018.10.02 11:15 , aktualizacja: 2018.10.02 11:38

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Na zdjęciu uczestnicy podpisania umowy z Łochowem stoją z pamiątkowym czekiem. Ponad 3,5 mln zł trafiło do...
Na zdjęciu uczestnicy podpisania umowy ze szpitalem w Wyszkowie stoją z symbolicznym czekiem. Szpital w Wyszkowie dzięki...

Dwa ambulanse, sprzęt medyczny i nowa winda – inwestycje te zrealizuje SPZZOZ w Wyszkowie dzięki dofinansowaniu z UE w wysokości ponad 1,7 mln zł. Natomiast do Łochowa trafi przeszło 3,1 mln zł na budowę węzła przesiadkowego.

 

Umowy w tej sprawie podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, dyrektor SP ZZOZ w Wyszkowie Cecylia Domżała oraz burmistrz Łochowa Robert Mirosław Gołaszewski.

 

Mobilni w Łochowie

Projekt gminy Łochów realizowany będzie w partnerstwie z Kolejami Mazowieckimi oraz PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. W rejonie budynku dworca kolejowego i zatoki autobusowej powstanie parking P&R dla 139 samochodów osobowych, parking B&R dla 30 rowerów wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Wybudowana zostanie również ścieżka rowerowa o długości 1,8 km, która będzie przebiegała wzdłuż ul. Dolnej, pełniąc funkcję korytarza komunikacyjnego dla mieszkańców północnej i północno-wschodniej części Łochowa. Teren wokół dworca zostanie zagospodarowany. Powstanie też zatoka autobusowa i parking B&R na 20 miejsc postojowych dla rowerów.

– Węzeł przesiadkowy nie tylko usprawni podróżowanie – mieszkańcy będą mogli korzystać z transportu kolejowego i autobusowego w jednym miejscu – ale także przyczyni się do zmniejszenia niskiej emisji. Z kolei inwestycje w szpitalu w Wyszkowie poprawią komfort pacjentów i ułatwią transport chorych – powiedziała wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.  

 

Dobro pacjenta priorytetem

Dzięki pozyskanemu wsparciu unijnemu szpital w Wyszkowie zakupi dwa ambulanse sanitarne. Z myślą o pacjentach zainstalowana zostanie także winda. Z kolei przychodnia w Rząśniku otrzymane środki przeznaczy na zakup nowego sprzętu m.in. elektrokardiografu, wagi medycznej czy zestawu diagnostycznego ściennego. Dzięki realizacji projektu poprawi się jakość udzielania świadczeń zdrowotnych, warunki hospitalizacji w szczególności dla osób starszych oraz osób z niepełnosprawnościami.

– Zakup sprzętu dla szpitala to wsparcie placówki, ale przede wszystkim pomoc dla pacjentów. Karetki z takim wyposażeniem umożliwiają w warunkach trudnych, poza szpitalem, udzielenie skutecznej pomocy. Łącząc obydwa projekty, apeluję do kierowców, aby zgodnie z przepisami drogowymi, ustępowali miejsca karetkom na sygnale, bo w walce o ludzkie życie liczy się każda sekunda – mówiła członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Liczba wyświetleń: 422

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.