Aktualności

Szydłowiecka placówka świętuje jubileusz

2018.10.01 15:50 , aktualizacja: 2018.10.04 13:01

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • koncertu słuchają goście, grają artyści Uroczystość to okazja do...
  • do zdjęcia pozują radni i dyrektor Dr Aneta Oborny otrzymała...
  • sala wypełniona po brzegi gośćmi uroczystości Wśród gości byli m.in....
  • przemawia marszałek, słuchają goście Jubileuszu i dokonań...
  • marszałek wręcza dyplom kobiecie Marszałek Adam Struzik...
  • do zdjęcia pozują uczestnicy wydarzenia Jubileusz to wielkie święto...

W szydłowieckim zamku odbyła się wyjątkowa uroczystość. Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu obchodziło jubileusz 50-lecia. W uroczystości uczestniczyli marszałek Adam Struzik i wiceprzewodnicząca sejmiku Bożenna Pacholczak.

 

Wieczór pełen wrażeń

Sygnał do rozpoczęcia świętowania dał Tomasz Gil z Miejskiej Orkiestry Dętej Miasta Szydłowiec, który odegrał na trąbce hejnał Szydłowca. Po oficjalnym przywitaniu odbyła się projekcja specjalnie powstałego na tę okazję filmu jubileuszowego, który przedstawiał historię muzeum i zmiany, jakie przez ostatnie lata w nim zaszły. Jedną z nich było nowe logo, które zaprezentowała dyrektor placówki dr Aneta Oborny. Ważnym punktem uroczystości było otwarcie nowej wystawy czasowej „Sobiescy… zachowane w dźwiękach…”.

Marszałek Adam Struzik wręczył wyróżniającym się pracownikom muzeum dyplomy uznania, natomiast dyrektor placówki dr Aneta Oborny otrzymała Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”.

 

Jedyna takie miejsce

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu jest miejscem szczególnym. Było pierwszą w świecie samodzielną placówką poświęconą ludowym instrumentom muzycznym. Nieustannie się zmienia – reaguje na potrzeby i oczekiwania gości, dostosowuje formę przekazu do odbiorcy, angażuje widza, wprowadza nowoczesne technologie, modernizuje infrastrukturę
i otoczenie. Marszałek Adam Struzik w swoim wystąpieniu podkreślił, że wszystko to sprawia, że z przyjemnością przekraczamy muzealne progi i na nowo odkrywany przybliżające historię eksponaty.

– Dziś w Szydłowcu mamy największą kolekcję tradycyjnego instrumentarium w Polsce. Nie byłoby jednak tego sukcesu, gdyby nie ludzie. Pełni pasji, zaangażowani i kreatywni. Serdecznie gratuluję jubileuszu dyrekcji placówki, jak i wszystkim pracownikom, którzy swoją codzienną pracą przyczynili się do obecnej pozycji instytucji  – powiedział marszałek Adam Struzik.

Liczba wyświetleń: 100

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.