Aktualności

Akcja „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w Mokobodach

2018.10.04 15:05 , aktualizacja: 2018.10.04 15:23

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Na zdjęciu widać organizatorów i uczniów. Uczniowie trzymają zestawy odblasków. W akcji brali udział...
  • Zdjęcie ukazuje salę wypełniona młodzieżą. Przy Ekranie stoi funkcjonariuszka Policji. O bezpieczeństwie na drodze...
  • Na zdjęciu widać ratowników medycznych. Młodzież siedzi na parkiecie. Zasady pierwszej pomocy...
  • Na zdjęciu widać ucznia na rowerze ubranego w kask i koszulkę odblaskową. Uczeń jedzie pomiędzy słupkami. W tle widać pozostałą cześć grupy i pracowników siedleckiego WORD-a. Umiejętności jazdy...
  • Zdjęcie przedstawia moment rozdawania zestawów odblaskowych. Młodzież otrzymała zestawy...

W ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny jesteś bezpieczny” w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mokobodach (pow. siedlecki), uczniowie doskonalili swoje umiejętności i wiedzę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i pierwszej pomocy. Z młodzieżą szkolną spotkała się wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Bezpieczeństwo w teorii i w praktyce

Wszyscy uczniowie wzięli udział w trzech panelach promujących bezpieczeństwo. Dzięki dobrej pogodzie, pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach przygotowali na placu szkolnym tor rowerowy, który symuluje różne sytuacje, z jakimi młodzież może się zetknąć podczas jazdy rowerem. O zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach z uczniami rozmawiali  funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, posiłkując się projekcją filmu „…tak, chcę być bezpieczny”. Natomiast ratownicy medyczni z SPZOZ „RM MEDITRANS” Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Siedlcach połączyli teorie udzielania pierwszej pomocy i resuscytacji krążeniowo-oddechowej z praktycznymi ćwiczeniami na fantomach. Ćwiczenia zorganizowano na sali gimnastycznej. Wszyscy uczniowie biorący udział w imprezie otrzymali zestawy z elementami odblaskowymi. Noszone po zmierzchu znacząco poprawiają widoczność pieszych i rowerzystów. W akcji uczestniczyło 194 uczniów z klas IV–VIII.

 – Bardzo ważne jest bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dzięki takim zajęciom młodzież przypomina sobie zasady bezpiecznego korzystania z dróg i udzielania pierwszej pomocy. Cieszę się, że młodzież bardzo aktywnie uczestniczyła w zajęciach. Przekazane zestawy odblaskowe poprawią ich widoczność po zmroku, zwłaszcza że jesienna aura sprzyja gorszej widoczności – podkreśliła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska. 

Liczba wyświetleń: 506

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.