Aktualności

Stutysięczny turysta w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu!

2018.10.05 10:45 , aktualizacja: 2018.10.09 15:03

Autor: oprac.na podst.zebr.mat., Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • mazlownicze chałupy na terenie siepeckiego skansenu, lato Wizyta w sierpeckim...
  • w rzędzie stoją 3 osoby Joanna Szewczykowska, Jolanta Kacprzak, Jan Rzeszotarski Joanna Szewczykowska,...
  • Chałupa z Dzierżążn w jesiennym otoczeniu Muzeum Wsi Mazowieckiej w...
  • droga wewnątrz muzeum z charakterystycznymi mazowieckimi wierzbami Muzeum w Sierpcu to też...
  • dzban z miodem Jedna z cyklicznych imprez...

Mazowsze to nie tylko gospodarka i inwestycje. Region ma również wiele do zaoferowania turystom. Każdy może znaleźć wiele możliwości i okazji do zwiedzania oraz wypoczynku. Zainteresowanych tradycją urzekną takie miejsca jak Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

 

Wizyta w sierpeckim skansenie to prawdziwa podróż do przeszłości, zaskakujące odkrycia, a przede wszystkim inspirujące spotkanie z rodzimą historią oraz obrzędowością wsi mazowieckiej przełomu XIX i XX w. Do tego zróżnicowana i bogata oferta muzealnej szkoły, wystawy oraz imprezy plenerowe. Muzeum ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień. W ubiegłym roku placówkę uznano za najbardziej interesujący skansen w Polsce (plebiscyt Best for School Travellers in Poland 2017).

 

Popularny skansen

Czwartego października br. stutysięczny gość przekroczył progi Muzeum Wsi Mazowieckiego w Sierpcu. Była nim nauczycielka  biologii ze szkoły podstawowej w Dłutowie Jolanta Kacprzak, która wraz z grupą swoich uczniów odwiedziła sierpecki skansen. Bardzo lubi muzeum i gdy ma wolną chwilę chętnie przyjeżdża tu z rodziną i znajomymi. Jak mówi: „Od dziecka mieszkam na wsi. Nigdy z tego powodu nie czułam się gorsza. Kocham przyrodę i kocham wieś”. Ma do sierpeckiego skansenu ogromny sentyment. Doskonale tu wypoczywa, a odwiedzając muzealne zagrody, wspomina gospodarstwa swoich dziadków, w których spędziła znaczną część dzieciństwa. Uczestniczyła w imprezach plenerowych m.in. Gotowaniu na polanie, Majówce w skansenie i Miodobraniu.

Wyjątkowa turystka otrzymała od dyrektora Muzeum Wsi Mazowieckiej Jana Rzeszotarskiego list gratulacyjny, pamiątkowy album, wydawnictwa muzealne oraz dwa karnety na wstęp do placówki w dowolnie wybranym terminie.

 

Warto zwiedzać!

Zapraszamy do odwiedzania muzeum i odkrywania folkloru Mazowsza. Dla każdego może to być prawdziwa podróż w czasie do świata zapomnianych tradycji, obrzędów, wierzeń i rzemiosł.

 

Szczegóły oraz atrakcje, jakie oferuje muzeum znajdziemy na stronie www.mwmskansen.pl .

 

 

Liczba wyświetleń: 617

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.