Aktualności

20-lecie radomskiego szpitala na Józefowie

2018.10.08 12:05 , aktualizacja: 2018.10.09 15:05

Autor: Joanna Wołczyńska (OR), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Medal Pamiatkowy odbiera wiceprzewodnicząca sejmiku Bożenna Pacholczak Bożenna Pacholczak –...
  • medla pamiątkowy odbiera prezes zarzadu szpitala Tomasz Skura Medal Pamiątkowy Pro...
  • siedzą obok siebie dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej Ilona Jaroszek oraz dyrektor Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej UMWM Agnieszka Gonczaryk Dyrektor Muzeum Wsi...
  • za mównicą stoi członek zarządu Rafał Rajkowski Członek zarządu Rafał...

Jubileusz stał się pretekstem do podsumowań, ale też podziękowań za dotychczasową pracę na rzecz rozwoju szpitala. Wydarzenie zgromadziło licznych pracowników, lekarzy oraz przedstawicieli Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

Wyjątkowa placówka

Działający od 1995 r. Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o. jest największym szpitalem w południowej części województwa mazowieckiego. Rocznie leczy się tu około 45 tys. pacjentów  wymagających m.in. interwencji kardiochirurgicznych, neurochirurgicznych, diagnostyki i leczenia z obszaru onkologii klinicznej, chirurgii dziecięcej oraz otolaryngologii. Szpital posiada blok operacyjny z dziewięcioma nowocześnie wyposażonymi salami operacyjnymi, w tym hybrydową (pierwszą w tej części regionu). Na bieżąco podnoszony jest też standard pomieszczeń szpitalnych, by pobyt w nich był jak najbardziej przyjazny dla pacjentów. 

 

W trosce o pacjentów

Jedną z ostatnich inwestycji była wieloprofilowa, hybrydowa sala operacyjno-zabiegowa oraz pracownia elektrofizjologii, dofinansowane m.in. ze środków samorządu Mazowsza. W szpitalu działa też BREAST UNIT – Zespół ds. leczenia raka piersi, w skład którego wchodzą lekarze specjaliści w dziedzinie: onkologii, chirurgii onkologicznej, radiologii, radioterapii, patomorfologii, oraz rehabilitant i psycholog. Jego zadaniem są multidyscyplinarne spotkania poświęcone możliwym opcjom terapeutycznym dla pacjentek z nowotworem piersi.

 

Mamy się czym pochwalić. W Radomiu posiadamy świetną placówkę medyczną. Samorząd Województwa Mazowieckiego stara się dofinansowywać i remontować szpital, aby poziom świadczonych usług w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym był cały czas podwyższany. Wiemy, że przeznaczane środki przekładają się na poprawę zdrowia mieszkańców Mazowsza, a to jest dla nas najważniejsze – powiedział członek zarządu Rafał Rajkowski.

 

Medale i odznaczenia

Z okazji jubileuszu, Medale Pamiątkowe „Pro Masovia” oraz dyplomy uznania, przyznane przez marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika, trafiły do osób szczególnie zasłużonych na rzecz rozwoju placówki. Otrzymali je: Bożenna Pacholczak – dyrektor do spraw ekonomicznych i finansowych, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Mazowieckiego, prof. Jerzy Szaflik – twórca oddziału okulistyki szpitala i krajowy konsultant w tej dziedzinie, anestezjolog, dr Tadeusz Lewandowski – pierwszy ordynator oddziału anestezjologii oraz dr Andrzej Szmigiel – ordynator ortopedii. Nagrody wręczyli m.in. członek zarządu Rafał Rajkowski oraz radny województwa mazowieckiego Zbigniew Gołąbek.

 

Liczba wyświetleń: 448

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.